Duben 2012

Čarodějný den

30. dubna 2012 v 15:57 | calime
Tak dneska tu máme všem známé čarodějnice. Proto jsem si pro vás připravila krátké videoŠlápnul vedle Tak snad se bude líbít...už dlouho jsem nic takového nevyráběla Mlčící
Nezapomeňte si večer užít, opéct buřtíky a moc se neopít...to vám radí vaše unni Calime Mrkající


Protect the Boss

30. dubna 2012 v 12:16 | calime
Název: Boseureul Jikyeora/Protect the Boss
Původ: Korea
Díly: 18.
Žánry: Komedie, Romantika, Práce

O co jde?
No Eun Seol bola už od strednej školy vždy problematické dievča. Často sa totiž zaplietala do bitiek, keď bránila slabších a práve preto si teraz nemôže nájsť poriadne miesto v nejakej dobrej firme. Keď konečně po dlhom boji s nezamestnanosťou získa prácu sekretárky, je celá bez seba. Avšak to ešte nevie, čo ju čaká, pretože jej šéfom, nie je nik iný ako Cha Ji Heon, najmladší syn prezidenta DN group a asi ten najdetinskejší a najnezrelejší muž na svete
(zdroj: Kyoko, skipbeat.blog.cz)
Můj názor?
Klidně to řeknu na rovinu. Jo, tohle dorážko zbožňuju :-D Patří k mým oblíbeným. Hned od prvního dílu to drtili. Slečna s "hovnem" na hlavě, co si nejde daleko pro ránu. Ustrašený šéf, co trpí fobiemi. K tomu je arogantní a nesnesitelný. Pro změnu jeho otec je největší agresor v okolí. Herecké obsazení výborné.
Vtipem rozhodně tohle dorámo nešetří. Prozatím se směju docela dost. Slzy neukápnou ( u mě 100% ne ). Milostná zápletka čtyř osob? Hm, žádný problém. Věčný boje mezi bratranci a nevítaní hosti do baráku. Prostně nic tam nechybí. Na konci jsem se musela doopravdy smát. Prostě jsem musela! Občas mi tam přišli nějaké ty scény moc dlouhé, ale dalo se to přežít ( možná to bylo tím, že jsem nerozumněla ani překladu :D Moje chyba ) Jinak vřele doporučuji.

Video


ObrázkyKim Jaejoong jako Cha Mu Won:Co trochu pátrání?

27. dubna 2012 v 20:00 | calime |  Všemix
Tak dnes přícházím s další peckovkou SHINee - Sherlock , somozřejmě od Mayu An. Jak už název napovídá dnes se budem vznášet ve víru záhad. Kdo je zloděj? Ten zahradník nebo služebná? :D Samozřejmě SHINee svou záhadu vyřeší, nebo snad né?
Tak proč se na té fotce tak usmíváš??? :)

Go Crazy

26. dubna 2012 v 20:22 | calime |  Všemix
Tak před pár dny jsem sem házela písničku, tak jsem se rozhodla pro další várku z dílny Mayu An. Tentakrát je to Block B - Go Crazy ... jak už název napovídá je to vážně bláznivá peckovka. Nebo trošku smutnější, tleskajícího blázna, neboli Clap od Teen Top. Tak přeji příjemný poslech :)


Brave 10

24. dubna 2012 v 19:20 | calime
Díly: 12.
Žánr: Akce; Dobrodužství; Historické; Seinen

O co jde?
- Příběh začíná, když legendární bojovník Kirigakure Saizou náhodou pomůže mladé dívce Isanami, kterou pronásleduje skupina ninjů. Mladá dívka ho přemluví, aby ji doprovodil k lordu Sanadovi Yukimurovi. Až později se Saizou dovídá, že dívka, které nechtěně pomohl, je kněžka, ovládající nebezpečnou ničivou sílu, o níž ale sama neví. Lord Sanada Yukimura se rozhodne dívku chránit před těmi, kdo by chtěli její sílu zneužít… Začne tedy hledat deset legendárních bojovníků, kteří by mu s tímto nelehkým úkolem pomohli. Bude mezi ně patřit i Saizou? Muž, který nenávidí sloužit druhým?
(zdroj: anime.akihabara.cz)

Můj názor?
- Hned od prvního dílu mě toto anime zaujalo, nejen že tam byly hezky nakresléné postavy, ale taky zajímavé bojové sceny. Možná v posledních dvou dílech to bylo až moc roztáhlé. Hodně jsem de nasmála vztahům mezi postavama, bláznivá dívka Isanami s její oblečkem co podle některých není zrovna vhodný, Saizou, věčně nabručený samotář s touhou po krvy nebo vychytralý Yukimura co se netají svými choutkami a vždy ví všechno. Rozhodně plně doporučuji zkouknout toto anime. Hlavně dívkám co zbožňují Bishíky :D

Obrázky

Video:


Face

24. dubna 2012 v 15:30 | calime |  Všemix
S dneške přináším NU'EST s peckou Face. No nejsou to pěkní klucí??? :D Asi bych taky něco měla pořádného napsat. Tak asi napíšu o knížce, co jsem nedávno přečetla, nebo o dorámku co jsem rozkoukala....Hmmm, asi vezmu tu knihu. Je to román od Arthura Goldena, Gejša. Kdo viděl film, tak ví o čem to je. Upřímně film zbožňuju, stejně úžasná je i kniha. Jak už to tak bývá je obsáhlejší a chvilkami odlišná od filmu. To ovšem ani jednomu neuškodilo.
Pro ty co netuší o čem to je, tak zpackám malý shrnutí.
Kniha vypráví příběh mladé gejši Sajuri. Dříve to bývala malá holčička, co žila v malé vesnici. Měla šedé oči, tak v ní převládal živel vod. To se hodí, když se uvědomí, že voda si dokáže vždy najít cestičku, omlít i nejtvrdší skály a hasit oheň. Neměla potuchy o světě, jen o tom co se dělo jí a její sestře s rodiči. Bohůžel její dětství zkončilo příliš brzy. Její matka těžce onemocněla a otec se o ně už nemohl postarat. Byl tak nucen rozloučit se se svými dcerami. Prodal je. Obě dívky odjíždí do Kjóta. Tam jsou nuceny se rozdělit. Malou Sajuri, v té době ještě Čijo, pošlou do okije, kdy jí mají vycvyčit gejšou. Jenže od začátku jí život začne znepříjemňovat její "starší sestra" Hacumoto. Po několika problémech jí okije odmítne nechat vyučit gejšou. Svůj dluh si, tak musí odpracotat. Dokud do okije nepříjde jistá gejša Mameha a nezmění Čijo její beztvarý život.
Samozřejmě ani tady nechybí milostná zápletka. Jednoho dne, když je Čijo ještě malá, pláče na mostě. Potká jí tam jeden pán s gejšama. Pán se jí nevysmívá, ani neuráží její uplakoanou tvář. Spíše je ohromen jejím kukučem. Osuší dívence slzy a dájí peníz na zmrzlinu. Od té doby se Čijo snaží stát gejšou, aby se mohla znovu střetnout s oním pánem.
Jak je to dál??? Tak to se radši podívejte na film nebo si knihu přečtěte ;-)


<3 aneb zatajil se mi dech :D

22. dubna 2012 v 20:05 | calime |  Všemix
Klidně se přiznám, k-pop nějak moc "nežeru", asi to bude tím, že nejradši mám české písničky ( v rámci možností), protože jim rozumím a znám text. Jenže díky úžasné překladatelské skupině Mayu An jsem narazila na jednu písničku u které se mi doopravdy zatajil dech. Tak jí sem házím pro vás.
Ještě malá poznámka, Mayu An má na youtube portál s k-popem ( kolem 268 přeložených písniček, každý týden přibývají nové, překládájí i na přání) zde je odkaz: http://www.youtube.com/user/KpopCzechForum?feature=watch

A tu je ona písnička:

Co vy na to? Posloucháte k-pop???

Devil Beside You

22. dubna 2012 v 18:42 | calime
Název: Devil Beside You / E Mo Zai Shen Bian
Původ: Tajwan
Žánry: Škola, Romantika, Komedie

O co jde?
- Qi Yue konečně sebrala veškerou svou odvahu a rozhodla se v dopise objasnit kapitánovi basketbalového týmu Yuan Yi své city. Co čert nechtěl, Yuan Yi přehlédne, že mu Qi Yue předává milostné psaní, a pokračuje ve své cestě dál. Jenomže nepřehlédne to někdo jiný - potížista a miláček všech studentek v jednom - Juany (Ah) Meng. Ten tuto situaci využije proti Qi Yue a vydíráním ji donutí mu sloužit. Netrvá to však dlouho, neboť Qi Yue se rozhodne Juan Yimu vyznat osobně, a tím Ah Mengovi zatrhnout vydírání. Přesto se ho tím nezbaví, ač v to velmi doufala, Ah Mengův otec totiž randí s její mamkou a mají v plánu se vzít. Je toho málo? Co když se Qi Yue do protivného Ah Menga zamiluje a bude muset přehodnotit své vyznání Juan Yiovi? Je dovoleno sourozencům - i když nevlastním - milovat se?
(zdroj: dorama.akihabara.cz)
Můj názor?
No co k tomu říct? Je to moje druhé dorama, co jsem kdy viděla, tak asi moc jasný názor na věc mít nebudu. Nemluvě o tom, že jsem ho viděla někdy před rokem. Ale tak zahloubám v paměti a něco ze sebe vysypu...Pravda, že si mi toto drama líbilo. Nemůžu nic namítat, ať se jednalo o herce, styl natáčení, hudbu ani o samotný příběh. Vlasně písničku z openingu mám do teď jako vyzvánění na mobilu Nevinný
Když tak vzpomínám, občas jsem nadávala na tu jejich tupost. To ale nahradily srdceryvné scéný. Samozřejmě jsem se občas i zasmála.
Celkové shrnutí zní asi nějak tak, že se mi Devil Beside You líbilo, ale nějaký hlubší dojem nezanechalo.
Obrázky


Opening:


Playful Kiss

15. dubna 2012 v 20:19 | calime

Název: Playful Kiss / Jangnanseureon Kiss / Naughty Kiss
Původ: Korea
Díly: 16. + 6. special edition
Žánr: Komedie, Romantika, Škola

Můj názor?
Je to sice jedno z nejnaivnějších korejských doram co jsem viděla, ale mám ho ráda. Je to skvělé na odreagování a zasmání. Člověk si nemusí lámat hlavu nad složitostí děje, ani nad miliony postav co se motaj kolem hlavních hrdinů. Všechny si hezky zapamatuje.
Playful Kiss je obdobou japonské dorama, anime a mangy Itazura na Kiss. Upřímně mangu ani japonské doráma jsem neviděla. Pokud tedy mám zhodnotit jestli se mi víc líbilo anime a nebo korejská verze, tak musím povědět, že u mě vyhrává dorama. Skvělé herecké obsazení, dobré prostředí i vtipné scény. Nemůžu si stěžovat. Jo příznávám občas mi vadily představy Oh Ha Ni nebo vynechaný děj, který byl v anime. Ale dalo se to přehlédnout. Takže závěr....vřele doporučuji :)

O co jde?
Oh Ha Ni je snad nejhloupější dívka na škole, není ani moc hezká. Jediné co jí doopravdy jde je kreslení a trochu sport. Nebo dokázat svým kopem přemluvit automat na pití. Také vyniká svojí tvrdohlavostí. Co by však osud nechtěl, tahle hlouponká naivní holčina se rozhodne vyznat svou velkou lásku nejchytřejšímu a nejkrásnějšímu klukovi na škole. Baek Seung Ja je přehnaný perfekcionista, který nesnáší hloupé lidi.Co se tedy stane, když se mu Oh Ha Ni vyzná?
Beak Seung Jaou přijatý dopis opraví a před celou školou ho vrátí majitelce. Co si budem povídat, dopis byl jedna velká chyba. Pro Oh Ha Ni nic příjemného.
Jako by její život neschytal už dost ran, tak při malém zemětřesení zkončí její dům v troskách. Jediný z celé Koreji! Je nucena s otce se odstěhovat k jeho známím, kteří se mu poletech ozvali a nabídli ubytování. Vypadají jako příjemná rodinka, jenže...Byla by to příjemná rodinka, kdyby do té rodiny nepatřil onen bezcitný Baek Seung Ja!
Jak tedy může dopadnout společné bydlení? Může si taková holka dobýt cestu k člověku co snad nemá ani city? Celé dorama nás budou provázet trapné situace, vtipné i dojemné. Tak, ale každý asi tuší Happy End :) jak, ale k němu dojde je složitější :)

Obrázky

K porovnání:

Video


Mé anime

15. dubna 2012 v 19:03 | calime
Jako vášnivá otaku :D jsem se rozhodla, že jsem hodím seznam anime co jsem během roka, co to sleduji viděla. Postupem času udělám i nějaké recenze. A kdyby jste měli zájem vědět o čem je to anime, nebo kde jsem ho sehnala, tak se nebojte zeptat :)