Face

24. dubna 2012 v 15:30 | calime |  Všemix
S dneške přináším NU'EST s peckou Face. No nejsou to pěkní klucí??? :D Asi bych taky něco měla pořádného napsat. Tak asi napíšu o knížce, co jsem nedávno přečetla, nebo o dorámku co jsem rozkoukala....Hmmm, asi vezmu tu knihu. Je to román od Arthura Goldena, Gejša. Kdo viděl film, tak ví o čem to je. Upřímně film zbožňuju, stejně úžasná je i kniha. Jak už to tak bývá je obsáhlejší a chvilkami odlišná od filmu. To ovšem ani jednomu neuškodilo.
Pro ty co netuší o čem to je, tak zpackám malý shrnutí.
Kniha vypráví příběh mladé gejši Sajuri. Dříve to bývala malá holčička, co žila v malé vesnici. Měla šedé oči, tak v ní převládal živel vod. To se hodí, když se uvědomí, že voda si dokáže vždy najít cestičku, omlít i nejtvrdší skály a hasit oheň. Neměla potuchy o světě, jen o tom co se dělo jí a její sestře s rodiči. Bohůžel její dětství zkončilo příliš brzy. Její matka těžce onemocněla a otec se o ně už nemohl postarat. Byl tak nucen rozloučit se se svými dcerami. Prodal je. Obě dívky odjíždí do Kjóta. Tam jsou nuceny se rozdělit. Malou Sajuri, v té době ještě Čijo, pošlou do okije, kdy jí mají vycvyčit gejšou. Jenže od začátku jí život začne znepříjemňovat její "starší sestra" Hacumoto. Po několika problémech jí okije odmítne nechat vyučit gejšou. Svůj dluh si, tak musí odpracotat. Dokud do okije nepříjde jistá gejša Mameha a nezmění Čijo její beztvarý život.
Samozřejmě ani tady nechybí milostná zápletka. Jednoho dne, když je Čijo ještě malá, pláče na mostě. Potká jí tam jeden pán s gejšama. Pán se jí nevysmívá, ani neuráží její uplakoanou tvář. Spíše je ohromen jejím kukučem. Osuší dívence slzy a dájí peníz na zmrzlinu. Od té doby se Čijo snaží stát gejšou, aby se mohla znovu střetnout s oním pánem.
Jak je to dál??? Tak to se radši podívejte na film nebo si knihu přečtěte ;-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama