Květen 2012

Lie to Me

29. května 2012 v 16:25 | calime
Název: Lie to Me/Naege Geojitmaleul Haebwa
Původ: Korea
Žánr: Romantika, Komedie
Díly: 16.

O čem to je?
Gong Ah Jung, úradníčka na Ministerstve kultúry, sa zapletie do siete klamstiev, keď omylom klame o tom že sa vydala za Hyun Gi Joona, hotelového prezidenta z bohatej rodiny. Ich vzťah sa skomplikuje potom čo sa Gi Joonova bývalá snúbenica a blízka priateľka jeho brata, Oh Yoon Joo, znovu objaví v jeho živote.
(zdr.dorama.akihabara.cz)

Můj názor?
Tak především se mi do toho ze začátku vůbec nechtělo ( nejen, že slovenské titulky a ani shrnutí k tomu mě nezaujalo ), musela jsem na několika stránká prčítat o čem to ja. Dlouho jsem se rozmýšlela. K jakému jsem dospěla názoru? No to je jásné, že jsem si to pustila. Jak jsem pořídila? Žádná lítost se nedostavila. Doopravdy jsem byla šťstná jak štěně, že jsek se k tomu dokopala. Romantická komedie...doopravdy se žánr nepopletl. Jak já miluji trapné situace. Pedanský puntičkář, wow, bomba! Vyznání lásky a praní s problémama? S přehledem. Romantické scény o které není nouze, samozřejmost. Sem tam mi bylo líto chudáčka bratra Hyun Gi Joona, který doopravdy neměl štěstí. Jako podpurce happy endu jsem byla spokojena. Takže mé hodnocení? Samozřejmě zase kladné ( uvažuji o tom, zdy vůbec umím psát záporně :D )

Pár obrázků:


Video:

Mary Stayed Out All Night / Marry Me, Mary!

28. května 2012 v 18:53 | calime
Název: Mary Stayed Out All Night / Marry Me, Mary!/Maerineun Uibakjoong
Původ: Korea
Dílů: 16.
Žánr: Romantika, Komedie, Hudební

O čem to je?
Wi Mae Ri je mladá tvrdohlavá slečna, jejíž otec je až po uši ve dluzích, a to má samozřejmě vliv i na život Wi Mae Ri. Přesto na svého otce nikdy nezanevřela a pomáhá mu, jak jen to jde. On by chtěl pro svou dceru to nejlepší, a když jednoho dne na hřbitově potká starého přítele, který mu nabídne pomoc v podobě svého syna jako manžela pro Wi Mae Ri, přijímá. Jenomže Wi Mae Ri se nechce vdávat, a proto svému otci namluví, že už je vdaná za hudebníka Kang Moo Kyula, se kterým se zná krátkou chvíli. Otec ale zfalšoval její podpis a úředně ji provdal za Byun Jung Ina, který navrhne, že jestli ani po sto dnech to nepůjde, tak se s Wi Mae Ri rozvede. Do té doby však musí žít jako manželka jak Byun Jung Ina, tak i Kang Moo Kyula. Kdo nakonec získá její srdce?
(zdr.dorama.akihabara.cz)

Můj názor?
Jujky, tak vážně. Hlavního herce, Jang Geun Suk, vážně "žeru" :D ( zpužňuju ty jeho vlasy ) Představitelka Wi Mae Ri se skvěle zhostila roztomiloučké dívčiny. Chvilka jsem si říkala, že tak roztomilý člověk snad nemůže existovat. Nevím, jestli můžu něco tomuhle doramku vytknout. Snad přeslazenost?! Ba ne, kdyby to měla být přeslazenost, tak nevím o čem by to jinak mělo být. Určitě jsou tam krásné písničky a vtipné scénu u kterých se člověk dokáže ocitnout pod stolem a neví jak.
Jinka vřele doporučuji romantickým dušičkám :)

Obrázek:


Video:

Kaichou wa Maid-sama

16. května 2012 v 20:36 | calime
Dílů: 26
Žánr: Komedie, Romantika, Milostný mnohouhelník, Služky, Škola

O co jde?
Misaki Ajuzawa se stala první Předsedkyní školní rady na Seikaské střední škole, která ještě nedávno byla školou jen pro chlapce, což má jeden následek: zdejší ženská populace je v menšině. Proto Misaki bere vše do svých rukou a snaží se napravit pověst školy, která zní asi takto: "Pozor, škola plná špinavců a násilníků", aby Seikaskou střední začalo navštěvovat více děvčat. Na škole vládne pevnou a nemilosrdnou rukou, jenomže i přísná Předsedkyně má své tajemství. Pracuje na částečný úvazek v kavárně. Ale proč brigádu držet v tajnosti? Asi proto že se zde nosí jako pracovní uniformy oblečení pro služky. Kdyby to ostatní věděli, její pověst diktátorky by byla v troskách. Jenomže každé tajemství jednou vypluje na povrch. A tohle objeví Misakinin poněkud lhostejný spolužák Takumi Usui. Vyhlásí to po celé škole? Použije to k vydírání Misaki? Anebo snad…?
(zdr. anime.akihabara.cz)

Můj názor?
Ehm, Misaki mi přišla doopravdy natvrdlá! Usui mi zas přišel genialní, o on všechno dokázal. Byl to vůbec člověk? Podle Misaki to byl uchylný mimozemšťan a stalkr. Jo padaly tam úžasné hlášky. O romantiku bylo, také dobře postaráno. Kresba už trochu pokulhávala. Občasné verze postaviček mě děsily. Také pozadí nebylo nijak zvláť propracované. Ovšem některé oblečky postaviček byly krásné. Všechno ovšem vynahradila poutavost příběhu a vtip. Od mangy se to ani moc neliší. Podle mě je to dobré anime, co může hezke zvednout náladu. I přes kresbu, proto doporučuji.
Jinak, já tohle anime miluji i přes jeho chyby!! <3

Obrázky:


Video:Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%

11. května 2012 v 15:46 | calime
Původ: Japonsko
Dílů: 13
Žánr: Hudba, Umění, Bishounen, Shouen

O co jde?
Díky obdivu k populárnímu idolovi a zpěvákovi Hayatovi, se Nanami Haruka rozhodne stát hudební skladatelkou. Z tohoto důvodu se zapíše do skadatelského kurzu na Akademii Saotome. Hned v prvním semestru si ale musí vybrat pěveckého partnera, s kterým pak bude spolupracovat až do dokončení studia. Jak si ale vybrat, když vás zaujme šest temperamentních mladíků...?
(senseiove-srz.webnode.cz)
Můj názor?
Asi jen plno krásných postaviček :D Ne, to bych kecala. Toto anime má emoce, má spád i trochu humoru. Je o přátelství, o lásce a hlavně o hudbě. To znamená nádhernou hudbu. Kresba je taky úchvatná. Žádné jednoduché povahy, každý tam má svůj vlastní problém, který skrývá řed světem. Jen malá citlivá dívenka Nanami je dokáže otevřít. Spoznat jejich povahy a starosti. Jo, je to anime na "pohlazení dušičky"
PS. Ti co nesnáší anime na pokračování, ani se nesnažte, protože se čeká na druhou serii.

Obrázky:


Video:DoraDora + Něco o Gejšách

10. května 2012 v 19:15 | calime |  Všemix
Tak vám sem na večer hodím jednu peckovku od Mayu An, už to tady jedu nějakou dobu. Moc se mi líbí zpracování videoklipu. Je to bomba!!! Tak jestli přeci jenom máte aspoň trochu rádi k-pop, tak si to 100% poslechněte :)

Jinač vám sem dám i odkaz na článek o "moderní" Gejše. Je to zajímavé. Hlavně nedávno jsem tady psala o knize Gejša, tak můžu porovnat jejich tradici :)

A teď k písni DoraDora od U-Kiss:

Personal Taste

8. května 2012 v 18:47 | calime
Název: Personal Taste/Kaeinui Chwihyang
Původ: Korea
Žánr: Romantika, Komedie
Počet dílů: 16

O co jde?
Nadějný mladý architekt Jeon Jin Ho se rozhodne účastnit velkého projektu, který by mu velmi pomohl v kariéře, a tak se jeho přítel rozhodne mu poradit, aby se nastěhoval do domu, který měl být model pro jiný velký projekt od téže firmy. V zájmu firmy Jeon Jin Ho souhlasí a nastěhuje se k Park Kae In, přičemž předstírá, že je gay. Park Kae In je velmi naivní a věří všem lidem, takže často bývá zrazena nejbližšími, tudíž nepojme ani trošičku podezření, že by Jeon Jin Ho jen předstíral, že je gay. Věci se však začnou komplikovat, když Jeon Ji Ho začne pociťovat náklonnost k Park Kae In. Jak bude ale Park Kae In reagovat, až zjistí, že její homosexuální spolubydlící není vůbec homosexuální a zamiloval se do ní?
(dorama.akihabara.cz)

Můj názor?
Bezpochyb jedno z nejlepších! Zápletka skvělá, povahy doopravdy excelentně ztvárněný. Mnoho vtipných scén co mě doopravdy rozesmály. Např. když Park Kae In vyděsí Jin Ho-na, v mísnosti ve které neměl co dělat, motorovou pilou.
O romantiku je i zde skvěle postaráno. Milostné mnohouhelníky, které se dajít skoro všude. Přeci jenom se potřebují nějaké ty osoby k postrčení hlavních hrdinů k sobě.
Vážně nemám co vytknout, až teda na ten styl oblékání! Nevím koho měli za stylistu, ale...co to proboha občas měli na sobě?! Občas jsem si říkala, zda by se takové oblečení dalo i najít v normálních obchodech...I když občas se mi sem tam nějaký ten kousek líbil.
Takže asi na závěr....všem romantickým dušičkám i těm co chtějí zasmát, tak vřele převřele doporučuji!!!

Video:

Teď jednu písničku:
Obrázky:

Anketa - Můj nejlepší přítel

8. května 2012 v 15:36 | calime |  Všemix
Zdravím,
tak se ozývám po delší době. Mám tu pro vás takovou zajímavou anketu. Už je to dlouho co jsem viděla video, kde se nějaký student ptal dívek a jejich kamarádu na jejich vztahy. Většina kluků i holek uznalo, že kluci k nim něco cítí/cítili. Tak by mě zajímalo jak to máte vy??? Doufám, že mi na anketu odpovíte, ať zjistíme jak to většina dívek má. Heh, těším se na výsledky.
Jinak snad ještě dnes dodám recenzy na dorama Personal Taste, která se k tématu, tak trochu hodí :) Zrovna včéra jsem jí dokoukala. Už podruhé. Teď mám na plánu se podívat znovu na Mary Stayed Out All Night. Takže očekávejte i recenzy na toto doráma :) Zatím přeji pěkný den

Já a moje já

2. května 2012 v 16:01 | calime |  Malá maličkost unni
Já, já a zase já. Asi bych na sebe taky mohla něčo naprášit.
Věk: neuvedeno
Váha: neuvedeno
Výška: neuvedeno
Krevní kupina: netuším
Znamení: rak
Heh, řekla jsem toho hodně, co?! Ok, ok...Tak učím se zahradnicí. No, zábava to zrovna není. Spousta lidí si myslí, že je to jednoduchý. Starat se o kytičky, zeleninku a jiné nesnesitelné krávovinky. Ono houby! Takových latinských názvů, vědět, jak se co rozmonužuje. Jaký jsou záhony, atd., atd...No běs.
Další co o sobě můž říct je to, že jsem vášnivá knihomolka. Knihy miluju a tak trochu sbírám, ale jen trochu (nejsou peníze, ani místo). Sním o tom, že jednou budu mít místnost plnou knih s pohodlným křeslem. Ahhh, nádhera. Jinač ráda sleduju anime, dorama, asijské filmy a čtu mangu. Dále píšu povídky, teda snažím se :-)
Teď něco o mé povaze...zhruba tak :D Má spolužačka často říka, že jsem divná. Tak že se chovám arogantně, ale že arogatní nejsem. Jinak já zas o sobě tvrdím, že jsem tak hodná, až jsem blbá :D
Tak tím končím moji chvilku :D

Jak si lidé představují mé řemeslo: