Červen 2012

Personal Taste aneb až moc jsem se nudila :D

29. června 2012 v 19:25 | calime |  Všemix
Zdravím,
tak tu dnes máme krásné koupací počasí. Já jelikož jsem příliš líná na to, abych se pokusila odhrnout plachtu z bazenu ( táta vymyslel nějaký moc důmyslný zařízení, nechápu ho :-D ), jsem se pustila do koláží z mého oblíbeného dorama Personal Taste. Upřímě moc mi to nešlo a pes do mě neustále strkal nebo lízal nohy, ani nevíte jak to lechtá!!! I tak to sem hodím...jinak se to pak najde i v galerii.
Tak krásný den, přeji :)
Léto!!!

28. června 2012 v 14:25 | calime |  Všemix
Zdravím,
tak pro všechny školáky a školačky konečeně od zítřka začíná léto ( spíše letní prázdniny ). Tento čas si velice užívám, už jen z toho principu, že plno překladatelů získává volný čas na překlady. Skoro každý den se oběvují nové a nové překlady. Rozjíždí se nové i dávno zapomenuté projekty. Skáču z toho radostí! Přestává mě zajímat dokonce i jaké je počasí venku. I když mít notebook je docela výhoda ;)

Tak vám všem přeji krásné prázdniny a povedený vysvědčení. A abych nezapoměla plno skvělých překladů.
Vaše unni CalimeBoys Over Flowers

21. června 2012 v 21:34 | calime
Název: Boys Over Flowers/Kgotboda Namja/Boys Before Flowers
Původ: Korea
Díly: 25.
Žánr: Romantika, Komedie, Drama

O co jde?
Jan Di je obyčajné dievča, ktorého rodičia vlastnia čistiareň v blízkosti prestížnej Shin Hwa College. Potom ako zachráni jedného zo žiakov pred pokusom o samovraždu, za odmenu získa možnosť študovať na tejto škole. Hneď po príchode sa spoznáva s tzv. F4, vyhlásenou skupinkou najbohatších a najarogantnejších študentov. Jan Di má veľmi veľký zmysel pre spravodlivosť, preto sa jej nepáči akým spôsobom zachádza F4 s ostatnými študentami a vyhlási osobnú vojnu lídrovi F4 - Goo Jun Pyo.
Postupne ale prichádza na to, že jeden z členov F4 - Ji Hoo jej vôbec nie je ľahostajný. Čo je však ešte horšie, líder F4 Gu Jun Pyo sa rozhodne, že Geum Jan Di bude jeho dievča. (CSFD)
Můj názor?
Hm, pokud člověk hledá romantiku, tak je tohle dorama to pravé. Romantikou je to přímo prosycené. Rozhodně se mi to líbilo. Beru to, jako správnou dramatickou oddychovku. Člověk se zasměje, zadrží dech i zanadává.
Trochu mě ovšem překvapila délka tohoto dorama. 25. dílů je docela dost. Zdálo se mi to tak trochu "nekonečné". Rozhodně, ale lepší než-li japonská verze, která má 2. serie a film (pokud se tedy nemílím, jestli toho není ještě víc)!!! Když jsem si poprvé stáhla první díl, tak jsem ho bez dokoukání smazala. Proč? Nedokázala jsem snést korejštinu ( začínala jsem s japonskými ). Navíc se mi herci i herečky zdali "oškliví", naštěstí mě to přešlo a s radostí jsem si to zkoukla. Nelituji, dokonce to patří mezi mé oblíbené. Další, co s radostí doporučím :)
Pár obrázků:
F4:
Pár zajímavých okamžiků:
Trochu akce:
Cosplay?!:
Něco navíc (páry) :
Video:


Tak pro dnešní perfektně teplý den jeden k-pop

16. června 2012 v 22:09 | calime |  Všemix
Dneska bylo doopravdy hezky co? Dalo by se říct, že až perfektně. Proto si dneska dáme Super Junior M - Perfectio. Jo na téhle docela ujíždím :D Povězte mi posloucháte K-pop? Jestli ano, tak koho? Já mám ráda Super Junior, U-Kiss a MBLAQ . Njn samý sladcí klučinové :D Tak nebudu zdržovat a tady je máte :


Hej K-pop-aři!!! Spojme se!!!

15. června 2012 v 21:29 | calime |  Všemix

!!!Upozornění!!!

Mám tu pro všechny fanoušky k-popu důležitou zprávu, všichni o tom informujte stvé přátelé ( pokud tedy chcete ). V srpnu se v Praze bude konat setkání fanoušků k-popu. Půjde se na vevyslanectví, kde se bude zpívat, tančit a hlavně poslouchta korejskou hudbu. O něčem takový jsem se dozvěděla až dnes, ale jsem tím nadšená. A jak to tak vypadá, sama se tám zastavím :D Tak doufám, že též dorazíte.

!!!Ať žije K-POP!!!

Zpráva od pořadetelek ( jejich fb http://www.facebook.com/CzechHallyuWave )

[POZOR DŮLEŽITÉ] Máme pro vás jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Uvědomujeme si, že jsme říkaly, že se to nestane, ale akci Czech Hallyu Event bude nutné přesunout. To je ta špatná zpráva.

Dobrý zpráva je tomu přesunutí ale zároveň důvodem, takže prosím pochopte situaci... Naskytla se nám od Velvyslanectví Korejské republiky neskutečná šance, ale aby bylo možné tuto šanci uskutečnit, je nutné odsunout akci až na dobu po 8.8.
Ta šance je - za prvé, CHW event bude spojený s K-Pop contestem! (ano, stejný contest jako byl loni, kdy se hlavním vítězům naskytne šance dostat se do finále v Koreji - brzy poskytneme bližší info o contest části samostatně)

za druhé - celou akci - oba dva dny - bude natáčet rovnou KBS! Přijedou sem přímo za tímto účelem.

za třetí - díky podpoře této akce od velvyslanectví, která se nám díky přesunutí datu může naskytnout, budete mít opět možnost vyhrát hodnotné ceny a mnoho dalších K-pop goodies (a každý, kdo se zúčastní contestu dostane dárek již jen za účast)

za čtvrté - POKUD TO KVŮLI PŘESUNU NEVZDÁTE A ZÚČASTNÍ SE NÁS HODNĚ, PŘÍŠTÍ ROK SE DOČKÁME K-POP KONCERTU V PRAZE!

Proto prosím... Prozatím nám do komentářů napište data, která by se vám nejlépe hodila. Naše návrhy jsou následující:

11-12. 8
nebo 18-19. 8.
nebo 25-26. 8.

Pokud se hodně dat v komentářích bude lišit, uděláme během víkendu anketu. Datum potřebuje ujasnit nejlépe do začátku příštího týdne, proto prosím sdílejte tyto informace!
A ještě bych ráda dodala že tu neoznamujeme žádné naše sny. Vše co zde ohlašujeme je projednané ;)

Děkujeme za pochopení.
Ještě malá ochutnávka z tv minulý rok :) :

Secret Garden

14. června 2012 v 19:48 | calime
Název: Secret Garden/Sikeurit Gadeun
Původ: Korea
Díly: 21.
Žánr: Mystery, Romantika, Komedie

O co jde?
Jednoho dne si ředitel obchodního domu, čtyřiatřicetiletý bohatý a arogantní Joo Won, splete mladou kaskadérku Ra Im se slavnou herečkou, kterou má dovést na jistou schůzku. Omyl se brzy vyřeší, ovšem Joo Won si uvědomí, že ho ta rozpustile svérázná uličnice velice přitahuje, takže je jí neustále v patách. A bude hůř - po jednom podivném výletu v horách zjistí, že mají prohozená těla...
(zdr.dorama.akihabara.cz)

Můj názor?
Můj další kámen úrazu. Další ukázka toho, že se člověk nemá nechat odradit nebo dát na první dojem. Bez potíží přiznám, že fantasy mě u doram moc nebaví. Je pravda, že jsem měla velké obtíže se přes tohle prokousta ( stejně jako u Gumiho ) Teda ke konci mi to šlo líp. Měla jsem obtíže u té části když si měnili těla. Na koci to bylo však doopravdový drama :D .To jsem nějak nemohla, mno. Ale nakonec se z toho ukázalo heké doráma. Nakonec je to tak, že můj šálek čaje to není, ale líbil se mi. Věc názoru :)

Pár obrázků:

Video:

You Are Beautiful

6. června 2012 v 15:47 | calime
Název: You Are Beautiful/Minami Shineyo
Původ: Korea
Díly: 16.
Žánr: Hudební, Romatika, Humor

O co jde?
Manažer skupiny Anjell trvá na novém zpěvákovi, neboť hlasivky Tae Kyunga začínají trpět. Rozhodne se vybrat mladého Mi Nama, který je znám svým božským hlasem. Ten souhlasí, neočekávaně však musí odcestovat do USA, což brání podpisu pracovní smlouvy. Manažer je zoufalý. Naštěstí ho napadne řešení. Mi Nam má sestru - dvojče Mi Nyu, která by mohla předstírat, že je svůj bratr. Je tu však menší problém, Mi Nyu celý život žila v klášteře a chce se stát jeptiškou. Přeci nemůže začít lhát! Přesvědčit se nakonec nechá, nezničí přece bratrovu kariéru. Navíc jde jen o podpis smlouvy, jen o chvilku předstírání. Nebo ne?
(zdr.dorama.akihabara.cz)

Můj názor?
Tak zaprvé, nemyslíte že jeptišky jsou trochu přehnané? Za druhé, sakra mám pocit že dokážu rozeznat dívku od chlapce!
Dobře, to jsme si vyjasnili hned na začátku. Jinak se mi líbilo. Krásné písničky, můj oblíbený Jang Geun Suk, romantika. No prostě něco pro mě. Líbili se mi i charakterové rysy. Myslím, že je dobré si to zkouknout. Považuji to za velmi zdařilé doramko s klidným srdcem doporučím každému kdo si to bude chtít zkouknout. Možná o tom teď nemluvím hezky, ale moc se mi líbilo, jen teď postupem času to opadává mno :) Jinak doporučuji o mnoho víc než než-li japonskou verzi ;)
Dodatek: Obdivuju jak se dokažou všicí zamilovat, holka má asi štěstí :D

Pár obrázků:
Video: