Říjen 2012

Poslední rozloučení a už nám ho berou. Leeteuku, proč?!

30. října 2012 v 21:41 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Nééééééé,
včéra nám odvedli našeho drahého leadra Leeteuka na vojnu. Mě zbývá než jen křičet proč?! Upřímně jsem nějak datum jeho odvedení prošvihla ( pořád to posouvali ). Ale asi jsem to nějak inuitivně vytušila, celý včerejší den jsem byla uplně mimo. Hned po ránu mě oslepil můj odvoz dálkovýma světlama, pak jsem upadla na náledí a tak se to vezlo celý den. Dneska taky uplný lázinec. Netopí mi na intru topení, takže mám na pokoji 16 stupňů celsia a docela mrznu. Bože, jestli se eeteuk brzy nevráí, tak mě to asi zabije. Protže se všechno kazí od té doby co odešel :-(
Bééééé, vraťte nám ho vy zlý korjský úřady!!!!
Při tomhle si mi nahnuly slzy do očí, i když vůbec netuším co říká....sakra!!!

Dokonce ho hajzlíci ostříhali!!!

Oppa, Fighting!!! Dva roky na tebe počkám!!!!

Dream High 2

27. října 2012 v 10:20 | calime
Název: Dream High 2
Původ: Korea
Díly: 16.
Žánr: Škola, Hudba, Romantika, Komedie

Co co jde?
Kirin Stredná stratila svoju štandartnosť, za tie tri roky, čo sa strednej zhostil iný riaditeľ, tak začína škola upadať. Je síce plná študentov, ktorí majú ako taký talent, alebo možno nemajú žiadny, ale nie je tam žiadna normálna výučba hodín, ktoré by študenti potrebovali. Hlavnými postavami je YooJin, ktorý má naozaj veľký talent a kedysi sa poznal aj s terajším idolom JB zo skupiny Eden. Ďalšia je HyeSun, ktorá síce veľmi chce, ale hlas ju moc neposlúcha, a preto má len samú smolu. Jej snom je však stať sa úžasnou speváčkou a byť lepšia, ako idolová dievčenská skupina HershE. Taktiež zbožňuje duo skupinu I:dn a je veľkou fanúšičkou JB-a. Lenže, čo sa nestane. Vedúci, čo má vlastne na starosti tieto idoly skupiny, sa rozhodne, že aby priateľovi a zároveň sebe veľmi dopomohol, nechá svojich idolov aby boli súčasťou Kirin Strednej ako ostatní. Samozrejme, niektorí ako je YooJin s tým nie sú spokojní, keď jedného dňa stretne svojho bývalého kamaráta a teraz veľkého rivala. A už vôbec to nedopadne dobre, keď partia idolov, si príliš dovoľuje.
(zdr.seesska.blog.cz)

Můj názor?
Je možná těžší se do toho zakoukat, ale pak už se to s vámi veze. Přemýšlíte co bude v dalším dílu a neskonale vás to dohání k šílenství. I když je to chabší odvárek jedničky, tak to stále dokonale působí. Rozhodně pokud šlo o vtip nikde toto doráma nezaostávalo. Vtip byl dokonalý. Příběh trochu no...dejme tomu že dobrý. Láska? No taky to šlo.
Musím se přiznat že JB-ho jsem od začátku neměla ráda a vydrželo mi to až do konce. Nevím proč, prostě mi neseděl :-D Chvilkami mi ho však bylo líto.
Možná jste si toho všimli, že je to hudební doráma. Tak něco k písničkám. Co říct? Asi jediné....výborné. I když sem tam výběr ujel :-D No nějaký jsem dám, tak si poslechněte ( Ehm ty co se mi líbí )
PS. Nesmíte očekávat, že to bude navazovat na první řadu!!!!!

Pár obrázků:

Videa:
MV ( Otázka: Taky vás naštve když MV jsou lepší nežli samotný serial? )
Písničky:

SS501 -> Domysli si sám! aneb Korejci s koncem zase vy*ebali!!!

26. října 2012 v 19:03 | calime |  Všemix
Ahoj,
Tak jsem si dneska během krásného deštivého dne řekla, že by jsem si konečně zase po delší době uklidit pokoj. Plna odhodlání jsem vrazila do svého pokoje, kde nebyl skoro vidět koberec. Lehce jsem se omotávala kolem čistého oblečení, které pokřikovalo : UKLIĎ MĚ!!! Strašně jsem jeho žádosti chtěla vyhovět. Bohůžel u mě platí pravidlo...Bez hudby nejsou koláče, tudíž jsem vyrazila k počítači. S nadšeností jsem si chtěla pustit písničky. Pak jsem se však zarazila. Zamyšleně jsem se podívala na počítač a řekla si: " Jak mám poslouchat písničky, když tu co chci v počítači nemám. Musím jí stáhnout!" Před nedávnem se mi odstěhoval můj youtube catcher do dálek a odmítal mi stahovat. Musela jsem ho odinstalovat. Moc mi schází. K mémů štěstí jsem dnes objevila jeho mladšího brášku, který se zdá že fnkuje! Po dvouch hodinách mučení s ním byla písnička konečně v počítači. Celá šťatná jsem si jí pustila. Pak jsem si vzpomněla že jsem chtěla ještě jednu a potom další a další. Najednou jsem se podívala z okna a zjistila, že už je docela slušná tma. Můj pokoj zůstal ve stavu "Bordel a ještě větší bordel" S leknutím jsem ho začala zuřivě uklízet. No musím se pochválit, že se mi to docela povedlo :-D Aspoň už vím jakou barvu má můj koberec :-D
Jinak jsem během prolézání YT narazila na pár zajmavých videi. Samozřejmně se chci s vámi podělit. Jedná se o videa od skupiny SS501, kde je mimochodem i můj oblíbený Kim Hyun Joong. V celku jsem se do toho zažrala. Jak už to korejci umí. Příběh mě vtáhl plně do sebe. Konec druhé části a já napnutá jak to všechno dopadne, jenže... Korejci opět neselhali. Na čelo mi nalepili výraznou cedulku s nápisem : Domysli si sám! No zírala jsem na video jak magor. Hledala zda to má jiný konec a nic. No korejci semnou zase vy*ebali! No koho by to nenaštvalo. Můžete posoudit sami. A pro jistotu vám sem dám i video, které vás uklidní.

A Teď pro uklidnění:

Co vy na to?
Jinak přeji krásný páteční večer :-)

Full House TAKE2

25. října 2012 v 15:44 | calime |  Všemix
Jup,
konečně zase po dlouhé době prázdniny!!! :-D Taky vás ta škola tak unavuje? Mě tedy jo. Pfff je to tak únavný, učitelka mi nadává že jsem se přes prázdniny změnila...no děs :-D

Kdo tady sleduje dorama? No jen jsem se chtěla zeptat jestli se někdo taky tak těší na Full House TAKE2 ? Už když jsem postřehla někdy před x měsíci, že bude druhá serie, tak mě to zaujalo. Teď když jsem zjistila, že už je přeložený první díl do angličtiny, tak jsem se začala modlit ať to někdo přeloží. Proklínám své rodiče, že jsem se musela učit německy! No tak pro ukázku jsem sehnala pár obrázků. Vypadají zajmavě ( Některé mě až děsí...teda ten jeden :-D )


Tak co? Už se těšíte jako já???? :-D

Block B - mé nové bydliště?!

21. října 2012 v 13:08 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Ahojte,
tak vás tak zdravím po nedělním dopoledni. Pfff, zítra zase škola. Já mám příští týden prazdniny, jak jste na tom vy?
Teď k tématu.
Prosím seznamte se s Blockem B (Blockbuster)

To byla první písnička, kterou jsem od nich slyšela a upřímně hned od začátku na ní ujížděla. Hlavně kvůli tomuhle -->

No není U-Kwon roztomilý? Strašně moc mě dostávají ty jeho výrazy. <3 No nejlepší :-D <3

Skupina má 7 členů-> leader Zico, Jaehyo, U-Kwon, P.O., B-Bomb, Taeil, Kyung. Na scéně se poprvé objevili v roce 2011. Se singly jako Wanna B nebo Freeze! . Mé nejoblíbenější písničky jsou Nalina a nejnovější Nillili Mambo. U-Kwon to tam zase zabije, jako vždy :-D Hlavně to opss :-D Doporučuji dokoukat až do uplného konce ;-)

Teď pár obrázků:


U-Kwon:

B-Bomb:

Zico:

Taeil:

Jaehyo:

Kyung:

P.O. :


Tak zatím se mějte páááá :-)

Vše nej Donghae :-)

14. října 2012 v 21:08 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Tak jako správná ELFs ( i když asi ne tak správná, jak si myslím Rozpačitý ),
Bych chtěla poblahopřát našemu Donghaemu k narozeninám, který dnes slaví. Tak všechno nejlepší a pořádnou oslavu.
Tu už asi má. Tak pár obrázku oslavence :

Z oslavy --> <-- z natáčení Skip beatu
Östatní fotečky :-)

Tak pokochali jste se? Já docela jo :-D Jinak jaký jste měli víkend? Já jen pracovně, naši na víkend odjeli a já byla nucena stát se domácí slípkou bez zájmů ---> to znamená žádný serialy, žádný MV ani k-pop!!!! No bylo to skoro drasticky...nedělní večer to vynahradí :-D Tak se mějte...jdu se kochat.
Pac a pusu K-popisti Smějící se, vaše blááááznivá Mlčící

To The Beautiful You

14. října 2012 v 19:30 | calime


O co jde?
Tae Jun byl nadějným korejským skokanem, kterého zranění a smrt matky obraly o všechnu energii a nadšení pro sport. Jeho sponzoři na něj naléhají, aby pokračoval dál, nebo aby navždy se sportovní kariérou skončil a zahodil tak veškerou slávu, peníze a nadání.
Jae Hee byla vyvrhelem na americké škole díky jejímu korejskému původu, jenž se stával terčem posměchu. Jenže pak viděla zlatý skok Tae Juna a rozhodla se vzít její osud do vlastních rukou. Začala sportovat a objevila něco, v čem byla skutečně dobrá. Jenže pak se dozvěděla o Tae Joonově zranění a možnosti toho, že se už nikdy nevrátí do své původní formy. Přesvědčena, že Tae Junovi dluží svou "přeměnu" a chce ho přesvědčit, aby se nevzdal jeho snu, se Jae Hee vydává do rodné Korei a v přestrojení za chlapce nastupuje na školu. Tam také studuje Tae Jun a shodou "nešťastných" náhod se také stává jeho spolubydlícím...
(zdr.hidden-stories.blog.cz)

Můj názor?
Tak má to u mě své pro i proti. Jako asi každý dorama. Jen tohle jsem až moc porovnávala s japonskou verzí. Když bych to tak měla vzít, tak se mi více líbila verze korejská. Hezčí vztahy, herci, scény i Minho, který se hezky usmívá. Zase se mi na japonské verzi víc líbilo udělání kolejí. Bylo tam poznat kdo do jaké patří. S tím jsem u korejské měla až do konce problém. Samozřejmně se mi tam líbili i víc ty kolejoví souboje. V korejské verzi ty koleje doopravdy pokulhávaly a to mě docela zklamalo. Naštěstí to všechno ostatní vynahradilo, tak mi tenhle menší nedostatek zas tolik nevadil. Určitě to doporučuji ( není to mánie, jen tak pro nic )
( Nečíst, pokud nechete vědět o konci... v obouch případech se mi zdá trochu nelogické uvažování všech. Nepochopila jsem, proč odešla ze školy z pět do ameriky. Není náhodou hned vedle luxusní dívčí škola? Neměla dost konexí aby se tam dostala? Vážně jsem uvažovala proč nešla tam...asi to pro mě bude navždy otázkou :-D )

Pár obrázků:

A jednu bonusovou - Minho uchyl :-D

Video:


Japonské bydlení

14. října 2012 v 17:47 | calime |  VšemixUpozorňuji že tetno článek jsem nepsala já!!!


Harmonie s přírodou, to je japonský styl bydlení


Harmonie s přírodou, to je japonský styl bydlení

25.04.2012 17:09

Japonský styl bydlení ctí pravidlo jednoduchosti, čistoty a ostrých linií. Do většiny prvků, které můžete v japonském interiéru najít, se výrazně přenáší východní filosofie, podle níž by měl člověk žít v harmonii s přírodou. Podlehněte kouzlu japonského stylu bydlení i vy.

Řiďte se pravidlem, že méně je více


Japonci sázejí na zásadu "méně je více" a díky tomu jsou považováni za mistry minimalismu. V interiérech v japonském stylu je kladen hlavní důraz na prostornost a vzdušnost. Vždyť Japoncům stačí i v prostorné místnosti třeba jen malý čajový stolek a polštářky k sezení. Prostor je krásně odlehčený a vy se v něm budete cítit volněji.
Japonské interiéry se vyznačují také minimem dekorací. Typické jsou kakemono, závěsné dekorace na stěnách, na jejichž světlém podkladě jsou černě vyobrazeny japonské znaky dodávající život nehybnému prostoru. V rohu každého japonského pokoje naleznete také tradiční vysoké lampy z rýžového papíru. Oblíbenými doplňky jsou paravány s motivy japonského písma, lampiony, japonské meče nebo květinové aranže ikebana. Jeden nebo dva dekorační předměty - externí odkaz jsou ale pro pokoj v japonském stylu naprosto dostačující.

Přírodní materiály jsou IN


V japonském stylu bydlení hraje hlavní roli dřevo. Většinou je domům i interiérům ponechán dřevěný dekor, který kontrastuje s dalším oblíbeným materiálem v japonském designu - kamenem. Klasikou která nesmí v japonském interiéru chybět je bambus, rákos, přírodní tkaniny jako len a bavlna nebo také papír.

Rohože, tatami, polštářky


Rohože, nízké podušky a polštářky všech tvarů a velikostí umožňují pro svou univerzálnost chůzi, spánek, práci, sezení, relaxaci i cvičení. Podlahu tvoří nejčastěji tatami - sestava rohoží tkaných z rýžových stébel nebo z rákosu olemovaných látkou, které mají výborné izolační vlastnosti a jsou vhodné i na sezení na zemi. Bez gaučů, křesel - externí odkaz i židlí se v japonském interiéru hravě obejdete.

Japonské bydlení je hravé


Pravý japonský dům by vám mohl připomínat stavebnici. V zimě je uzavřený, ale v létě je možné demontovat nejrůznější stavební prvky a spojit interiér se zahradou. Díky lehkému přenosnému nábytku hravě uděláte třeba z obývacího pokoje ložnici a naopak. Nejvýraznějším prvkem japonského bytového designu jsou lehké posuvné stěny - externí odkaz shoji, které tvoří textilní pásy a úchytové a posuvné zařízení. Díky nim spojíte několik menších pokojů v jeden nebo schováte šatní skříně, pracovní koutek či jiné části bytu, které s japonským stylem příliš neladí a neměly by být na očích. Vsaďte si i na paravány, které hravě rozdělí váš prostor.

Nebojte se kombinovat barvy


Strohost interiéru kompenzují Japonci kontrastem barev. Tradičnímu japonskému interiéru dominuje tmavá hnědá barva dřeva, neutrální šedá barva kamene a světlá barva stěn. Japonci však nedají dopustit ani na výraznější barevné kombinace, zejména červenou nebo černou v kontrastu s bílou, případně i zlatou barvou.

V barevném ladění se Japonci inspirují přírodou, která obsahuje zelené, šedé, bílé a světle hnědé tóny podporující pocity klidu, intimity a vyrovnanosti.


Zdroj: www.brana-bydleni.cz

Kimi ni Todoke - Kimi ni Todoke 2nd Season

9. října 2012 v 7:00 | calime
Díly: 25. + 12.
Žánr: Romntika, Komedie, Podle manga, Vyšší střední

O co jde?
Sawako Kuronuma má dlouhé černé vlasy, ale nebude to jen kvůli nim, že jí je přezdíváno Sadako (ano, přesně ta dívenka z Kruhu). Většina spolužáků se jí straní a uhýbá z cesty, protože věří, že by je Sawako proklela, seslala na ně zlé duchy. Sawako si chce najít kamarády a být tak přátelská, jako je její spolužák Šóta Kazehaja, ke kterému vzhlíží, neboť on nechová žádné předsudky, s každým se baví, a Sawako v tom není výjimkou. Díky němu si brzy najde přátele a nové pocity. Překoná Sawako překážky, nedorozumění a závist, když pořádně nerozumí vztahům mezi lidmi?
akihabara.cz

Můj názor?
Beru to jako hezké a povedené anime s hezkou kresbou, dobrým příběhem i humorem. Vykreslení lidských emocí, přešlapů a nedorozumnění. Líbilo se mi, ani druhá serie nebyla o ničem. Tam se konečně začaly hejbat vztahy, které byly tak trochu na mrtvém bodě :-) Určitě jsem ráda, že jsem ho viděla. Doporučuji.

Obrázky:


Video:

Země vzdálená

7. října 2012 v 22:04 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Koho z vás už napadlo jet do Koreje? Upřímně mě ano. Už několikrát Smějící se, i když teď momentálně preferuji Francii nebo Německo ( Super Junior tam mají mít koncert, jfůůů, jak já bych tam chtěla!!! ) Upřímně jsme s kamarádkou o tom přemýšlely. No, ale teď k tomu co jsem vlastně chtěla napsat :-D
Bohůžel mě pokouší nějaká divná chřipka, tak jak už to u mě je, mívám zajímavé sny :-D Zrovna jsem mi teď o víkendu zdálo o něčem takovým, že jsem žila ve veži na rozbořeným hradu. Vůbec jsem nechápala co jsem tam dělala, ale věděla jsem že čekám na tátu, který mi slíbil, že pokud se mi to povede ( upřímně netuším, co jsem měla udělat, ale asi se mi to povedlo ), tak mi pronajme byt v Korei na čtyři roky. No asi se mi to povedlo, protože táta přišel s poukázkou na byt!!! Ha byla jsem tak šťasná, a pak...jsem se probudila :-( Nenaštvalo by vás to?!

V týdnu jsem si vzala svoje semínko ( netbook ) ven. Bavila jsem se kámoškou o Siwonkovi a K-Popu, druhá nás s nezájem poslouchala. Jakmile se však pustili první Mv-čka uplně uněmněla úžasem. Nedokázala dělat nic jiného než mlaskat a utírat si slnky :-D Nakonec jsme strávily celý večer povářet se na K-Popu. Kupodivu u nich vyhráli Nuest ( upřímně taky je mám ráda ), ale zároveň u jejích videa měli největší výbuch smíchu. Bylo mi řečeno, ža až moc jsem je nakazila. Ha, jak mě to těší :-D

U tohohle jsme se nejvíce nasmály:

Tak děcka, Pac a pusu ...mějte se tu na týden hezky :-*