Listopad 2012

Ú-Let - část pátá - poslední ( U-Kwon )

23. listopadu 2012 v 9:08 | calime |  Mé FF a povídky
Máme tu poslední dílek Ú-Letu...Tak jak se vám líbila? Jestli někoho zaujala moje tvorba, tak mě můžete najít i na FB, kde své povídky aktualizuju pravidelněji a dříve nežli je dám sem. Tak tady máte odkaz : FF povídky sk/czÚ-LET - část pátá - poslední

JeaRim nechtěla vylézt celý den z pokoje. Už vůbec nechtěla nikoho vidět. Musela uvažovat o všem. Věděla, že otec to myslel vážně. Nikdy neříkal slova do větru, stejně jako pan Han. Musela se rozhodnout, jestli chce být do konce života s mužem, který je tak podobný jejímu otci a se kterým by si asi nikdy v životě nerozuměla. Nebo má přijít o rodinu. O její milovanou matičku pro kterou by obětovala svůj život.
Sevřela zoufale své vlasy. Bolest byla skoro k nevydržení. Chtěla brečet, křičet a to všechno najednou. Ale ani ty slzy nešly ven. Najednou se jí objevila před očima bolestná tvář U-Kwona. Slzy jí vyhrkly snadno. Musela mu ublížit. Štvalo jí to. Další záblesk. Tentokrát to byla tvář matky. Před odjezdem jí řekla: "Nesmíš si toho muže vzít, pokud ho nebudeš mít ráda. Nebuď nešťastná celý život, jen protože si to tvůj otec přeje." Věděla už tehdy, že otec tohle řekne? Nevěděla co dělat. S každou minutou její zoufalství narůstalo. Nedokázala to zastavit. Jen se tomu poddávat.
Někdo zaklepal na dveře. JeaRim zaklela. Otřela své oči a vydala se otevřít. Na prázdno otevřela ústa, když uviděla kdo za nimi stojí.
"Jdu dál," prohlásil. Protáhl se kolem ní. Ona jen za ním zírala. Usadil se na pohovce. Lehce se okolo sebe rozhlédl. Vypadal dost naštvaně.
"U-Kwone?" následovala ho. Opřel se o kolena. Upřel na ní svůj pronikaví zrak: "Prosím, vysvětli mi to. Nechápu to. Říkala jsi, ž přítele nemáš. Tak kdo ti včera volal?" Jeho hlas byl chladný. JeaRim se musela posadit. Nedokázala bránit slzám. Když to U-Kwon uviděl, tak sebou škubl. Ale nic neudělal.
"Já-já ti to vysvětlím," zavzlykala: "Do Koree jsem přijela na manželskou schůzku. Otec mi ho vybral. Chce abych si ho vzala."
"To ještě existuje? Domluvené manželství?" podivil se. Přikývla.
"Bohužel, ano. Jenže já ho nechci," zakroutila hlavou. U-Kwon si sedl vedle ní. Lehce jí přivinul na svou hruď. Uklidňujíce jí hladil po vlasech.
"V čem je tedy problém?" zeptal se.
"V otci," odpověděla.
"Tvůj otec ti nemůže řídit život. Jsi dospělá. Sama vyděláváš peníze. I kdyby bylo nejhůře, tak pořád tu budu já," pronesl. JeaRim k němu zvedla oči.
"Máš pravdu. Ale já si ho musím vzít."
"Nemůžeš! To nejde," vyskočil. JeaRim se zamračila: "Proč? Proč mi v tom bráníš?"
"Promiň, ale já tě mám rád. Nesmíš se vdát," znovu na ni upřel oči. JeaRim bušilo srdce. Zamrkala. On jí vyznal lásku?
"Já-já fakt nevím. Jsem zmatená. Musím zjistit co potřebuji. Co chci dělat," odpověděla zmateně.
"Dobře," řekl zklamaně. JeaRim rychle vstala a položila u dlaň na rameno. Sledoval její ruku.
"Není to o tobě. Myslím, že tě také mám ráda. Ale teď si musím vyřešit svoje věci. Není ten správný čas," vysvětlila. Přikývl.
"Co chceš dělat?" zeptal se. Zasmála se: "Teď nevím. Ale nejspíš odjedu. Musím mluvit s mamkou. Musím se zeptat jestli můžu."
"Jestli můžeš co?" Jestli jí můžu opustit, řekla si v duchu.
"To neřeš, prosím. To musím udělat já a bude to těžký," povzdychla si. U-Kwon jí nečekaně objal: "Prosím, vrať se brzy." Přikývla.

Uběhl týden, měsíc, půl roku, co JeaRim odjela. U-Kwon na ni stále čekal. Věděl, že před odjezde se toho chlápka, snoubence, zbavila. Řekla mu, že ho nechce. Jenže U-Kwon nedokázal vytušit co se u ní doma děje. Nevěděl to a to ho štvalo. Proto se rozhodl za ní jet.
Hned jak přiletěl do Prahy, tak se vydal jí hledat. Znal její adresu. Stál před její bytem a váhal. Co když tam letěl zbytečně?
"U-Kwone?" ozvalo se za ním překvapeně.
"JeaRim!" otočil se. Byla krásnější, než si jí pamatoval. Štěstím se neudržel a objal jí.
"Jsem tak šťastný, že tě vidím. Proč si se nevrátila zpět? Proč si se neozvala?" šeptal jí do vlasů.
"Chtěla jsem přijet. Už mám koupenou letenku!" jemně se vykroutila z jeho sevření. Z kabelky vyndala letenku, aby jí uvěřil. On se šťastně usmíval.
"Chci být s tebou. Konečně už můžu," usmála se.
"Můžeš?" nechápal.
"Dostala jsem svolení od otce. Musela jsem ho přesvědčit. Nemohla jsem odjet a zpřetrhat veškerý styky s rodinou. To bych nepřežila," vysvětila. U-Kwon jí znovu objal.
"Jsem šťastný."
"Já taky."

Ú-Let - část čtvrtá ( U-Kwon )

21. listopadu 2012 v 22:43 | calime |  Mé FF a povídky


Ú- LET - část čtvrtá

Chtěla ho zabít. Tak trapně se dlouho necítila. U-Kwon měl jediné štěstí, že jí ta šou doopravdy bavila. I přesto se nemohla dočkat konce.
"Odvezu tě domů," naklonil se k ní když šou skončila.
"Ani mě nenapadne s tebou někam jet.Tohle byl naprostý podraz!" odfrkla si naštvaně. Vydala se k východu.
"Počkej!" rozeběhl se za ní. JeaRim dál naštvaně pochodovala.
"JeaRim," čapnul jí za ruku. Otočila se na něj. U-Kwon jí k sobě přitáhl a políbil. JeaRim měla oči doširoka rozevřený. Po chvíli mu polibek oplácela. Srdce jí tak bušilo. Přerušil je zvonící telefon. JeaRim vylekaně uskočila. U-Kwon se na ni díval. Jen z toho pohledu se v ní všechno svíralo. Začala hledat vyzvánějící mobil.
"Prosím?" zvedla to. Hlas se jí třásl. Vlastně i zbytek těla.
"Dobrý den, tady váš snoubenec Han Won Mon."
"Snoubenec?" nechápala. Až pak jí to došlo. Přitiskla si dlaň na pusu a provinile se podívala na U-Kwona. Ten se mračil.
"Omlouvám se," zahučela do telefonu. Raději šla od něj dál.
"Co potřebujete?" zeptala se. Hlas v telefonu se zasmál: "Je to nezvyklé, že vám volá snoubenec. To nevadí. Dnes jsem vás zahlédl v jedné šou. Neříkala jste, že tam budete."
"Já to tak docela neočekávala," v duchu s modlila, ať jí jenom zahlédl.
"Nechcete si zajít na drink?" navrhl. JeaRim váhala. Nechtělo se jí, ale zase měla nějaké rodinné povinnosti.
"Já - omlouvám se, ale dnes jsem měla náročný den," zalhala. Připadala si hrozně. Jen na krátkou dobu přijela o Koree a už byla nucena tolikrát lhát.
"To nevadí, tak vás aspoň odvezu do hotelu."
"To není nutné," snažila s ho zastavit. Poslední co by potřebovala, aby se tam objevil.
"Nebojte, už čekám před studiem. Za jak dlouho tu budete?" zkazil jí plány. Srdce se jí sevřelo mnohem víc.
"Zachvíli jsem tam," odpověděla přiškrceně. Zavěsila. Vrátila se k U-Kwonovi.
"Snoubenec?" zeptal se prostě. Přikývla: "Je to tak. Nemůžu ti to vysvětlit. Snad to ani nejde." Sklopil pohled. Vpadal poraženecky. JeaRim ho tam nechtěla nechávat. Jenže pan Han na ni čekal.
"Promiň, musím jít," zašeptala. U-Kwon jí v tom nebránil.

JeaRim sžíralo svědomí. Volala otci domů.
"Tati," začala.
"Co se děj?" ozvalo se nevrle. Nikdy s ním neměla dobrý vztah. Zlepšil se, až potom co souhlasila, že se vdát za muže z Koree.
"Víš. Chtěla bych s tebou o něčem mluvit," začala opatrně.
"O čem?" zeptal se stroze. Věděla, že je zle.
"Já-já se nemůžu vdát za pana Hana," vysoukala ze sebe těžce.
"Cože?!" vykřikl. JeaRim si dala telefon dál od uch. Takovou reakci čekala.
"Já prostě nemůžu," zašeptala. Nebyla si jistá jestli jí slyší.
"Proč? Kvůli tou frajírkovi, co jsi s ním byla v televizi?" uklidnil se trochu.
"Ne. To není kvůli tomu. Pan Han je příjemný muž, ale on má jiné ideály než já. Nikdy by jsme si nerozuměli," vysvětlila. Říkala pravdu. S U-Kwone to nemělo co dělat. I když si musela přiznat že se jí moc líbí.
"Tak ať jeho ideály jsou i tvé," nařídil: "Od toho manželky jsou."
"To není pravda. Manželé se mají respektovat navzájem," odporovala.
"Jestli si ho nevezmeš, tak už se nikdy nevracej domů, rozumíš?!" řekl příkře a zavěsil. JeaRim tam zůstala šokovaně stát. Co má teď dělat. Vzít si někoho kdo se jí příčí nebo ztratit rodinu?

Ma Boy

20. listopadu 2012 v 12:32 | calime
Název: Ma Boy/My Boy
Původ: Korea
Díly: 3.
Žánr: Romantika, Komedie, Převlek, Škola

O co jde?
Geu Rim díky stipendiu konečně nastoupí na její vysněnou školu. Do stejné školy chodí i populární zpěvák Tae Jun a princezna CF reklam Irene. Tae Jun je oblíbený zpěvák Geu Rim, která je ještě nadšenější, když zjistí, že spolu chodí do třídy. Ale Tae Jun má oči jen pro Irene, která však jeho city neoplácí, spíše naopak, snaží se vyhnout každému ve třídě. Geu Rim není vůbec nadšená, když se dozví, že Irene je její spolubydlící, a zdá se, že Irene to cítí stejně. Jenže vše se změní když Geu Rim zjistí největší tajemství své nové spolubydlící… nebo snad spolubydlícího?
dorama.akihabara.cz

Můj názor?
Prvních deset minut jsem se trochu nudila, dalších deset minut jsem čekala co se stane a pak už jen hltala :-D
Není to nic extra, ale člověk se pobaví. Nemůžete očekávat od třech dílů nějaký zapeklitý děj. Děj je tedy v celku předvídatelný, ale to vůbec kráse neubírá. Líbilo se mi to. Bylo to správně oddechoví. Takže jasné pro :-)

Pár obrázků:

Video:


Ú-Let - část třetí ( U-Kwon )

19. listopadu 2012 v 20:00 | calime |  Mé FF a povídky


Ú-LET - část třetí

Dojeli k malé zapadlé restauraci. Když JeaRim vešla, tak ho hned uviděla. Seděl tam jediný. Rozbušilo se jí srdce. Sakra, ten kluk s ní dělal divy, jen ho viděl.
"Ahoj," zamával na ní. Nesměle k němu přistoupila: "Kde jsou všichni lidi?"
"Moc lidí sem nechodí a ty, co tu byli, jsem požádal, jestli by nemohli odejít. Vím, že nesnášíš přelidněné prostory," vysvětli s úsměvem. Zaskočilo jí to. Bylo hezké že to pro ni udělal.
"Díky, ale nemusel jsi," posadila se.
"Ale jo. Věděl jsem, že se budeš cítit lépe. To znamená, že budeš více klidná a můžu si s tebou v soukromí popovídat," mrkl. Podepřela si nevěřícně hlavu. Ten kluk byl blázen.
"To mě přivádí k první otázce. Jak to že si byla na mé koncertu? Mohla jsi počítat s tím, že tam bude hodně lidí," přimhouřil oči. JaeRim si skousla ret. Jak neříct pravdu a přitom nelhat? Zapeklitá otázka.
"Ehm, no, měla jsem se tam s někým setkat. Jenže té osobě něco pracovního přišlo do cesty,, tak mě tam nechal samotnou," vysvětlila.
"Muž?" obočí mu vylétlo vzhůru. Neochotně přikývla.
"Přítel?" ptal se dál. Zakroutila hlavou: "Ne." Nelhala. On nebyl přítel, ale snoubenec. Nechtěla aby to U-Kwon zjistil.
"Jsem si oddychl," zasmál se.
"Proč?" podivila se. Celé její tělo se uvolnilo. S ním se cítila tak v klidu. Nemusela být napjatá, mluvit přehnaně formálně, dávat si pozor na vtipy a řečičky. No prostě pohoda, relax. To přesně potřebovala.
"To je jedno. Už jsem objednal jídlo, jestli nevadí. Když to nebudeš chtít jíst, tak si můžeš objednat jiný," oznámil jí. Úplně jiný přístup než Han. To se jí líbilo. Naštěstí U-Kwon objednal správně. S chutí se pustila do jídla.
"Musela jsi mít pořádný hlad," usmál se mezi sousty. Nadšeně přikývla. Ani si neuvědomovala, jaký strašný hlad měla.
"Sakra, holka, budu tě muset zvát častěji. Jinak zemřeš hladem," odfrkl si pobaveně.
"Co?" zahuhlala s plnou pusou, že jí kousek jídla vylétl z úst. U-Kwon se po něm podíval. JeaRim zčervenala. Čekala, že jí napomene nebo něco takového. On se místo toho začal smát. Ulevilo se jí.
"Mám na tebe miliony otázek," spustil po jídel. JeaRim zabořila svůj obličej do dlaně: "To myslíš vážně?"
"Dobře. Tak možná milion ne," pokrčil rameny přitom se tvářil vážně. Nechápavě zakroutila hlavou.
"Na co ti to všechno bude?" zeptala se. U-Kwon se tajemně usmál: "Je špatné mít otázky? Jen tě chci poznat blíž." Jak moc blíž? , napadlo jí. Rychle tu myšlenku zahnala.
"Tak se ptej," rezignovala. Začal se vyptávat na všechno. Jak se dostala k focení. Co její život doma a miliony otázek. Ani jí o nepřišlo nepříjemný. Skvěle se s ním bavila. Byl to přirozený bavič. Se zájmem jí však poslouchal. Dělalo jí to dobře na ego. Jejich společný oběd se nakonec protáhl na večeři.
"Večer mám vystoupení v jedné šou. Nechtěla bys jít se mnou? Určitě se ti to bude líbit," žadonil U-Kwon, když stáli před restaurací, kde strávili celé odpoledne.
"Já nevím. Nestačilo to dneska už?" váhala. Vzal jí za ruku a zadíval se jí do očí. JeaRim se sevřelo srdce. V břiše jí podivně šimralo.
"JeaRim, skvělých věcí není nikdy dost. Pojď pobavíš se," ujišťoval jí. Pořád chtěla odmítnou, ale neměla na to srdce.
Tak se ocitla v malém natáčecím studiu. Štáb po ní nenápadně pokukoval. Začala se červenat. U-Kwon si mezitím povídal s moderátorem. Ten mu nadšeně přikyvoval. Nakonec JeaRim posadili do první řady pro publiku. Za ní už se tísnili fanoušci. Měla z toho divný pocit. Začalo natáčení přímého přenosu.
"Dobrý den, vítáme vás u dalšího dílu naší šou. Naším dnešním hostem je idol, zpěvák a tanečník U-Kwon!" zakřičel moderátor. U-Kowon vběhl. Ohlušil je hlasitý potlesk. Moderátor je náznaky umlčel.
"To není vše. Svěřil se mi, že dnes se potkal s dívkou co velmi obdivuje," všude to zašumělo: "Její práce mu dodávají energii a dnes jí přivedl sebou. Prosím o potlesk pro Shin JeaRim, korejsko-českou světově uznávanou fotografku!" Lidi začali tleskat. JeaRim zbledla. Nejraději by se někam propadla. Už bylo pozdě. U-Kwon k ní nadšeně přiběhl.
"Vždycky jsem si přál dělat s tebou šou," usmál se nadšeně. Tentokrát se jeho nadšení na ní nepřeneslo.
"Jseš mrtvý!" sykla na něj. On se dál jen usmíval. Moderátor jí potřásl rukou: "Je nám velikou ctí, že vás tu dnes můžeme přivítat."
"Děkuji, taky jsem poctěna," odpověděla zdvořile. U-Kwona propálila pohledem.
"Tak dami a pánové můžeme začít," prohlásil moderátor.

Ú-Let - část druhá ( U-Kwon )

18. listopadu 2012 v 22:21 | calime |  Mé FF a povídky
Tak, dneska přináším další díl FF, tak snad se bude líbit. Do konce příštího týdne zveřejním všechny díly. :)Ú-LET - část druhá

JaeRim se ošívala na židli v předražené restauraci. Už jen díky těm cenám se jí tam nelíbilo. Za další, ta nepříjemnost co jí čekala.
"Dobrý den, vy jste slečna Shin JeaRim?" přistoupil k ní muž. V padnoucím obleku, kravatě s moderním účesem. Mohlo mu být kolem třiceti.
"Ano a vy jste pan Han Won Mun, smím-li hádat," usmála se zdvořile. Muž jí úsměv oplatil. Usadil se naproti ní ke stolu. JaeRim se snažila udržet si pořád zdvořilý výraz. Už teď ho neměla ráda. V duchu se napomenula, že takhle uvažuje.
"Od vašeho otce jsem toho dost slyšel," začal.
"Ano. Já o vás také. Prý jste úspěšný podnikatel."
"No asi se to tak dá říci," zasmál se: "Můj podnik má do budoucna slibné vyhlídky. Myslím, že mě a mé budoucí rodině zajistí dobrý život." Na to nevěděla co mu má odpovědět. Cítila se trapně.
"Jak jste si užila včerejší koncert? Váš otec mi říkal, že milujete hudbu," zadíval se do jídelního lístku.
"Děkuji, byl senzační. Hudbu doopravdy miluji. Je něco jako můj život," pokračovala v konverzaci. Ani se nesnažila s ním diskutovat na nějakém záživnějším tématu. Byl to suchý materialista bez špetku humoru. Podnikatel. Velký pán.
"Chtěl jsem se omluvit, že jsem se neukázal. Něco pracovního mi do toho přišlo. To víte pořád jen samá práce. Nemám čas na zábavu," pokrčil rameny.
"Naprosto vás chápu," usmála se zdvořile. Han objednal specialitu dne k obědu. JaeRim zalovila v paměti co to bylo. Krevety. Zvedl se jí už jen při tom pomyšlení žaludek.
"Slyšel jsem, že vy máte také úspěšnou kariéru. Fotografka, že," pozorně jí sledoval. Zkoumal každičký její detail. Začalo jí o být nepříjemné.
"Myslím si, že jsem spíše průměrná a dost přeceňovaná. Svoji práci však miluji," přiznala se. Nelhala mu. Její práce byla celý její život. Něco bez čeho by si neuměla představit den.
"No já doufám, že až se vezmeme, tak s prací přestanete. Mám rád ženy co se starají jen o domov a rodinu. Nechci aby jste se honila za marnými sny," zpražil jí pohledem. Přejel jí mráz po zádech. Až se vezmeme... Tomuhle tématu se snažila vyhnout. Chtěla zapomenout že do Koree přijela na předmanželskou schůzku, co jí domluvil otec. Rozhodl ze ní. Neptal se na její názor.
"To myslíte vážně?" zadrhnul se jí hlas.
"Samozřejmě, nemám rád srandičky ani neuvážená rozhodnutí. Naplánujte si odchod z vaší kariéry," odpověděl chladně.
"Já...musím na toaletu, omluvte mě," spěšně vstala. Odešla na záchody. Musela se opřít o umyvadlo. Tohle nemohla rozdýchat. Chtěla si opláchnout obličej, jenže tím by si zničila pracný make-up. Za to jí nestál. Setkání s ním bylo ještě horší než v těch nejhorších snech. Nečekala, že by po ní chtěl, aby přestala fotit. To nebylo logické. Přišlo jí to skoro tyranské. Nemohl tohle po ní žádat.
"Ještě chvíli vydrž. Potom zkusíš přemluvit otce," povzbudila se. Nasadila na obličej svůj nacvičený pracovní úsměv.
Oběd pokračoval dál. Han Won Mon pokračoval ve vyjmenovávání věcí co od manželky vyžaduje a svých úspěších. JeaRim se přehrabovala v jídle. Ani kousek nesnědla. Její vysvobození byl zvonící telefon.
"Omluvte mě," kývla na něj a zvedla telefon. Šla s ním na záchod.
"Ahoj, tady U-Kwon," ozvalo se.
"U-Kwon?" podivila se. Ne, že by ho nedokázala zařadit. Spíše jí udivilo, že na ni á číslo. Pár dívek na záchodě se na ní zvědavě otočilo. Obrátila se k nim zády.
"Ten ze včerejšího večera. Pozval jsem tě na kafe, vzpomínáš?" upřesnil. Zasmála se.
"Já vím, jen jsem se divila, že máš mé číslo," odpověděla.
"Jo tohle. Vzpomínáš si, jsem docela slavný. Takže mám pár známých co dokáží zjistit všechno," vychloubal se.
"No jo," odbila ho: "Proč vlastně voláš?"
"Odpadl mi pracovní oběd, tak mě tak napadlo, jestli nemáš hlad," zněl pobízivě. JeaRim zakručelo v žaludku. Jeden oběd by určit snesla. Navíc to bylo přijatelné vysvobození.
"Náhodou má. Dokonce mám i čas. Kde se chceš sejít?" Nadiktoval jí jméno restaurace a adresu. JeaRim vyšla ze záchodu. Zastavila se před jejich stolem.
"Moc se omlouvám, ale potřebuji už odejít Nebude to vadit? Něco naléhavého mi do toho přišlo," lehce se uklonil. Wo Mon ji přejel pohledem. Nevypadal nadšeně.
"Dobře, nevadí. Brzy se ozvu na další schůzku," odpověděl. Oči z ní však nespouštěl. Nervózně se otřásla.
"Naschle," rozloučila se. Co nejrychleji vypadla z restaurace. Zastavila taxíka. Nadiktovala řidiči adresu, co jí řekl U-Kwon.

Jupááááč :D

12. listopadu 2012 v 18:19 | calime |  Všemix
Jop, jop, jop!
Konečně někdo začal překládat Full House 2! Viděla jsem zatím jenom jednu část ( sic nechápu proč, ale každý díl je rozdělený na dvě části )!!! No zatím se mi to docela líbí. Zabíjí to tam od začátku. Navíc chudinka, jmenuje se Full House :DNo prostě jop, jop...juchůůů. Tak aspoň vám sem hodím odkazy ( kdyby náhodou byl někdo stejný blázen jako já :D )

Titulky i s videem a pro ty co neumí zacházet s torrenty stejně jako já, tak pro zatím mi to sedí na toto na video od Ays :)

Jinak přeji krásný večer všem :)

Co nás probůh učí ve škole!!!

8. listopadu 2012 v 21:15 | calime |  Všemix
Zdravím ve spolek.
Také máte ve škole všechny ty přemrštěné písemky??? Brr mě už to štve. Zrovna se učím na němčinu ( zarputilá němčinářka od čtvrté třídy :-D ) Jedno z hlavních témat na písemku....Doktor a pacient věty ( no abych pravdu řekla, radši umřu než jít v Německu k doktorovi :-D ) No prostě sestavila jsem si takový rozhovor k smíchu co nás učí :-D

Doktor: Guten Tag. ( Dobrý den )
Pacient: Guten Tag. Ich habe Schluckbeschwerden. ( Dobrý den. Mám problém při polykání )
D: Mechen Sie Ihren Ihren Obrkoper frei! ( Svlékněte se do půli těla! )
P: ??? Was? ( *Necápavost* Co? )
D: Seinen Sie nicht so hektisch! ( Nebuďte tak hektický/ká )
P: Ich fuhle mich nicht wohl. ( Ncítím se dobře . *Ale udělá to* )
D: Offnen Sie den Mund! Jetzt ausatmen! ... Die Luft anhalten! ( Otevřete ústa! Teď se nadechněte! ... Zadržte dech! *Šup* )
P: Mein Magen dreht sich. ( Zvedá se mi žalůdk * mumlá* )
D: Atmen Sie einmal ein! ( Nadechněte se ještě jednou! * usmívá se spokojeně* )
P: Ich kann schwr atmen. ( Špatně se mi dýchá. * Mumlá dál pře pe...* )
D: * Dokončí svoji práci* Schlafen Sie viel! ( Spěte více! )
P: Was? ( Co? )
D: Aufwidrsen ( Naschle. -> nevím jak se to píše... * spokojeně odchází* )
P: ( * Zůstává nechápavě a zneužitě stát* )

Tak to je konec mé perverzní němčiny....Jinak jsem úplně normální. Tedy v rámci možností :-D
Mějte se, smějte se :-)

Co se objeví skoro v každém k-pop MV?

5. listopadu 2012 v 8:30 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Zrovna nedávno jsem se zamýšlela s čím se nejčastěji setkávám v korejeských MV-čkách. Utvořila jsem si taký malý seznam i s ukázkami, že to tak je :-D Jestli vás něco také napadne, tak mi to napište do komenutů. Doplním :-)

1) Prapodivné místnosti ( různě barevné, tvarované a jiné ) -> 100% - Bad Boy, TVXQ! - Catch Me, Super Junior - Spy
2) Luxusní auta ( v čechách máme takovou podivnost, že když je někde hezké auto je tam i hezká holka, v Koreji je to přesně naopak- rozhodně preferuji Koreju - líbí se mi jejich styl sexy kluky + luxusní auto....Prostě miluji Koreju!!! :-D ) --> SHINee - Lucifer, MBLAQ - Mona Lisa, Jang Woo Young - Sexy Lady
3) Střelné zbraně, policie, detektivové( prostě takovou kriminalitu, většinou tyhle MV-čka končí nebo začínají nějakou smrtí) --> Dalmatian - ER, Bang Yong Gook ft Yang YoSeob - I Remember, SHINee - Sherlock
4) Zpívání na střechách nebo v uličkách ( za západu slunce je také docela obliba ) --> CNBlue - Intuition, Block B - Nillili Mambo / Nalina
5) Příběh ( občas se stane, že na sebe navazují ) - Teen Top - Crazy, BEAST - Beautiful + I Like You The Best
6) Magie, kouzla, tejemno ( Pláště a tak ) --> A JAX - One 4 U, Super Junior - Opera, Taeyang - I'll Be There
7) Trůny, mohutné židle ( sedí na nich týpci co vás mají uchvátit ) --> SS501 - Love Ya, Big Bang - Fantastic Baby
8) Housle či jiné klasické hudební nástroje - Super Junior - Don't Don, Park Jung Min - Not Alone
9) Tanec v prachu/vodě/dýmu nebo se stroboskopem...teď nevím jak se tomu jinak nadává --> BAP - Power, Kim Hyun Joong ft Double K - Break Down, Nuest' - Action


Máte nějaké nápady? Mě už tedy došly :-D Tak jsem na to zvědavá...pak to můžu doplnit :-)

Ú-Let ( U-Kwon )

3. listopadu 2012 v 0:01 | calime |  Mé FF a povídky
Tak po dlouhé době jsem dávám zase nějakou FF povídku. Své povídky spíše zveřejňuji zde ( je to rychlejší ) My name is Calime :-) tak kdo bude mít zájem, tak se může mrknout .
Tahle povídka by měla být kratší kapitolovka o U-Kwonovi.
JaeRim se vydává do Koreje, aby střetla může, kterýho pro ní vybral její otec. Jenže co když někoho střetne? Co když se doopravdy zamiluje? Co když se zamiluje do nesprávného? JeaRim se po noci plném úletů dostává do spletice lží a nevyřčených podvodů. Co když po jednom jediném úletu, zažije ten opravdový let?Ú-LET - část první

Byl to jen úlet...jen hloupý úlet, nadávala si v duchu. Nebyla taková. Ona ne. Nikdy! Co se to stalo? Nedokázala ten večer pochopit.

Stála na koncertě. Nějaký kluk měl sólové vystoupení. To se moc často v Koreji nestávalo. Ten kluk jí fascinoval, jen co se poprvé objevil na podiu. Nedokázala to v sobě potlačit. Hned po vystoupení se vypařila do blízkého VIP klubu. Nesnášela taková místa, ale teď se jí momentálně hodil. Byla vděčná za jakékoliv rozptýlení. Bohužel jí to nevyšlo tak jak očekávala. Chvíli po jejím příchodu se strhl zmatek. Dívky vřískaly, přestaly tancovat a hrnuly se ke vchodu. Protočila nad těmi pubertálními holkami oči. S nezájmem sledovala nově příchozího co strhl takový poprask. V jednom jediným úderu srdce ho poznala Toho z koncertu. Srdce se jí opět rozbušilo jako šílené. Ne to nejde, napomenula se a začala se věnovat muži co se jí na něco vyptával. Dopila svoji skleničku. Připravila se na odchod. V tom ho uviděla. Stál sám u baru a objednával si pití. Nohy jí samovolně vedli k němu. Zastavila před ním. Otráveně jí přejel pohledem. Chystal se něco říct, když v tom ho políbila. Poplašeně uskočila. Co to udělala? Ona líbá úplně cizího kluka! Udiveně na ni zíral. Najednou jako by mu něco došlo. V jeho obličeji se objevilo poznání.
"Já-já..." koktala: "Moc se omlouvám. Nevím co..." Nedořekla to a rychle se dala n útěk. Nemohla zastavit ten šílený tlukot v její hrudi. Prodrala si přes dav cestu ven. Ještě ho stíhla zaslechnout jak na ni volá.
Běžela vylidněnou ulicí. Ani studený vzduch z ní nedokázal dostat pocit studu. Tak moc se styděla za to co povedla. Celá zadýchaná se zastavila. Zapřela se o kolena a vydechovala.
"Hej!" uslyšela za sebou. Polekaně se otočila. Před ní se zastavil ten kluk.
"Já tě znám," prohlásil vítězoslavně. Zamračila se.
"Ty jsi Shin JeaRim! Tvůj otec je Korejčan, matka Češka. Máš jednoho bratra. Oblíbená barva je černá, oblíbené zvíře pes. Nejoblíbenější jídlo - bramboroví salát, i když netuším co to je. Zájmy - hudba, je jedno jaká jen musí být dobrá, knihy, procházky a lenošení. Nezadaná, bezdětná. Miluješ přírodu. Nesnášíš přelidněná místa. Chtěla bys umět tančit, ale říkáš že ti to nejde. Nejraději nosíš džíny a volná trička, košile nebo mikiny. Tvou zbraní je foťák. Jsem tvůj fanoušek," zazubil se. Vytřeštěně na něj zírala. On o ní věděl všechno!
"Ty jsi jedna z nejslavnějších fotografek scenérií. Miluji tvoje fotky a moc tě obdivuji," přiznal se nadšeně. V té chvíli se jí vybavilo malé štěně, které je nadšené z návratu páníčka domů.
"Přijela jsi do Koreje fotit?" zeptal se. Přikývla. Pořád z něj byla v šoku.
"Já jsem Kim Yukwon. Jinak známí pod jménem U-Kwon," představil se. U-Kwon? Pátrala v paměti. Nakonec překvapeně otevřela pusu: "Z Blocku B?"
"Nebo jinak Blockbuster. Přesně," přitkal.
"Tak proto jsi mi byl tak povědomí.Wanna B, Nalina nebo Nillili Mambo jsou docela těžce zapomenutelné peckovky!" zasmála se nadšeně. Oni byli jedna ze skupin co obdivovala. I když přes samou práci znala jen jejich písničky a sem tam něco co postřehla.
"Líbí se ti?" jeho nadšenost byla nakažlivá. JeaRim taky se začínala cítit tak zvláštně nadšeně.
"No jasný. Ráda je poslouchám, když jdu fotit!"
"To jsem rád. A nechtěla by jsi si třeba zítra zajít na kafe?" navrhl. JeaRim si nebyla jistá. Váhala.
"Málokdy se mi stane, že se potkám s osobou co obdivuji," dodal. Usmála se: "Málokdy se mi stane, že se potkám s idolem."
"Na holku co líbá kluka co nezná, docela váháš," usmál se roztomile. Začervenala se. Byl to úlet!
"Ta holka měla něco připito a teď momentálně docela střízliví," ušklíbla se. Zasmál se.
"Pojď semnou prosím. Vážně tě moc obdivuji a chci se tě na tolik věcí zeptat. Prosím," žadonil. JeaRim se zamyslela. Jedno kafe by snad neuškodilo. Není to nic zavazujícího. Navíc jí na něj pozval tenhle roztomilý kluk. Nemůže a ani o její plány co má v Koreji nenaruší. Snad.
"Dobře, půjdu," souhlasila nakonec. Nadšeně si tleskl: "Kdy a kde tě mám vyzvednout?" Řekla mu adresu jejího hotelu.
"Ty bydlíš v hotelu?" podivil se. Přikývla.
"Jsem tu na pár dní. Musím něco zařídit a pak letět domů. Až se sem vrátí asi bude všechno jinak," pokrčila rameny. Ano, všechno bude jinak. Tak moc jinak, až jí to děsilo. Nechtěla na to myslet.
U-Kwon jí pozoroval se staženým obočím. Ta holka se mu zdála zajímavá. Moc zajímavá.
"Už se na zítřek těším," řekl nakonec.
"Já taky," usmála se.

Dušičky

2. listopadu 2012 v 19:23 | calime |  Všemix
Tak dnes tu máme dušičky.
Možná jinde se slaví spíše Halowen nebo jak se to píše. Já uznávám spíše dušičky. Vzdát hold mrtvím, zapálit svíčku pro mrtvé blízké. V čechách se slaví od 10. století. Je to vlastně den, kdy mezi světem živích a mrtvích je nejtenčí hranice. Proto se na Halowen oblékají do kostýmů, aby si je zbloudilé duše spletly s mrtvími.