Únor 2013

Teen Top a jejich Miss Right

26. února 2013 v 0:01 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Hoj joj,
Tak jsem tak narazila na nový MV skupiny Teen Top. Je to druhý Mv jejich cd. Abych tak pravdu řekla ten první se mi vůbec nelíbil, ale tenhle už stojí za to. Tak trochu tý sviňuše ve videoklipu závidím. No posuďte sami...
Teen Top - Miss Right

Ps. Co vy na to?


Tak opět zase později - novinky

25. února 2013 v 13:54 | calime |  Všemix
Ahoj, ahoj :)

tak zase jsem se rozhodla udělat takovej ten souhrn věcí co už tu jednou byl :D Co mě poslední dobou zaujalo. No je toho dost :D Tak jdeme na to...

1) Nová MV od B.A.P. ( jsou k nezastavení klucí jedni ), Nuest a SHINee ( tahle písnička od nich je skvělá-pravda moc je neposlouchám, ale tahle se povedla :D )


2) Stará MV- jedno o Rainie k taiwanskému doramku Devil beside you, pak další skupina BTOB s písní WOW a Led Apple

3) Dorama - no rozhodně oba překlady od holek ze Smakmont ( It Started with a kiss, Bull Fighting ) další je Brilliant Legacy mnohdy přirovnávaným k Popelce a poslední japonský Rich Mann Poor Women ( na japonský se moc nedívám, ale tohle mě doopravdy zaujalo )


Jinak líbí se vám takovéhle přehledy? Jestli ano, tak bych se nad tím mohla zamyslet a dělat je častěji :)

The Secret Angel

23. února 2013 v 13:46 | calime
Název: Mi mi tian shi/The Secret Angel
Původ: ???
Díly: 10.
Žánr: Fantasy, Romantika, Komedie, Drama

O co jde?
Anděl L je trochu nemotorná. Jednoho dne jí sešlou z nebe k havaríi, tam poprvé narazí na fotografa/sebevraha Han Si Yeong. Protože L neví co udělat, tak mu zachrání život, darováním svého přívěsku. Netuší však, že tím převrátí všechno naruby. Han Si Yeong měl propadnout peklu. Tím se spustil boj o jeho život. L je seslána opět na zem, aby ho během sto dní uchránila před sebevraždou. Zároveň je vyslán i démon Hwan, aby ho k sebevraždě donutil. Kdo vyhraje boj o život?

Můj názor?
Kdyby to nebyla tak špatná kvalita videa, kdyby autorka uměla titulky správně zpracovat ( aspoň mě šli blbě ), tak to mohlo být skvělá dorama. I přes to všechno se mi líbilo. Jen mi vadila ta délka. Moc krátký všechno. Chtěla bych aby se tam rozvíjeli více charaktery, vztahy i příběh. Bohužel to vzali skokem, tak tam nějaká hloubka není. Ale musím uznat, že herce si vybrali výborně. Anděl L byla doopravdy roztomilá, fotograf k sežrání a démonek, no obrátila by jsem se na stranu zla :D No opět nebyl konec takový jaký jsem chtěla ( ups, mám blbej zvyk fandit těm co nikdy nevyhrají :D ) No sumasumáru byl to hezký serial, ale mohlo to být delší a lépe zpracovanější :)

Pár obrázků:

Video:

Sukitte ii na you/Say "I Love You"

21. února 2013 v 21:49 | calime
Díly: 13.
Žánr: Romantika, Škola, Milostné mnohouhelníky

O co jde?
Tichá a skromná 16letá Tachibana Mei chodí do školy bez toho, aby si udělala kamarády nebo si našla přítele kvůli události z dětství, kdy začala věřit tomu, že všichni lidé se dříve či později stejně jen zrazují a podvádějí navzájem. Jednoho dne však potká kluka jménem Kurosawa Yamato, který o ni začne mít zájem, a právě díky jejich opatrnému přátelství a postupně se rozvíjejícímu vztahu, si začne Mei získávat nové kamarády a znovu věřit ostatním lidem.
akihabara.cz

Můj názor?
Musím říct, že je to jedno z málo anime, kde hlavní pár doopravdy vypadjí jako pár ( nebo aspoň to mě napadlo, když jsem to sledovala ). Teď momentálně mám rozečtenou mangu, tak jsem byla zvědavá jak se s tím poprali. Musím uznat, že ani anime mě nezklamalo. Ano, nebylo tam vše s tím se však počítá. Rozhodně tomuhle anime dávám ano! Krásný příběh i úžasná kresba. Žádná natvrdlá hlavní hrdinka. Všichni jsou tam tak...hm....lidští. To se mi líbilo.

Pár obrázků:

Video:


Tichý slib - jednorázovka ( G-Dragon )

17. února 2013 v 23:29 | calime |  Mé FF a povídky
Tak jsem tu opět s nějakou tou fanfictionkou. Je to s G-Dragonem, tak doufám, že se bude líbit :)


TICHÝ SLIB

Zhluboka jsem se nadechla. Dívala jsem se na tu obrovskou budovu. Sakra, holka přeci by jsi zrovna teď nebyla nervózní. Vždyť jsi zažila i horší věci než pracovní pohovor! Ale jak najdu tu správnou místnost?
Uviděla jsem kluka se slunečními brýlemi. Mířil si to ke dveřím. Rozeběhla jsem se k němu a chytla ho za ruku. Prudce se tou rukou ohnal: "Nešahej na mě, špíno!" V tu chvíli se mi zlomil podpatek a já cítila jak padám do ztracena...

Otevřela jsem oči. Hlava mě třeštila. Ležela jsem na nějaké pohovce. Rychle jsem se posadila. Vyděšeně jsem se rozhlédla.
"Opatrně slečno," ozval se hlas. Usmíval se na mě starší muž. Zamračila jsem se: "Kde to jsem?" Všimla jsem si toho kluka, který mě omylem schodil. Seděl na druhé straně místnosti. Brýle se stále nesundal.
"U mě v kanceláři. Jsem manažer Kim," podal mi vizitku. Opatrně jsem jí převzala. Letmo jsem si jí přečetla.
"Ehm, těší mě," zahučela jsem. Pořád ten chlap měl něco na srdci. To mi bylo jasné hned: "Ehm, mám schůzku. Potřebuji jít." Zvedla jsem se. Jenže ten chlap mě usadil zpátky. Naklonil se nade mě: "Poslouchejte slečinko. Co chcete aby jste to nikde neřekla?"
"Co prosím?" zamrkala jsem. Co jsem neměla říkat?
"Nedělejte hloupou! Sama jste na G-Dragona zaútočila první!" zavrčel. Nevěřícně jsem na něj zírala. Pak jsem se rozesmála.
"Na koho že jsem zaútočila? O ničem nevím," ten chlap se musel pomátnout.
"Nemá otřes mozku?" objevil se za manažérem ten kluk. Už neměl brýle. Zalapala jsem po dechu. Pane bože to byl celou dobu G-Dragon! Hups...
"Ehm, to asi ne. Já se omlouvám vůbec jsem vás nepoznala," vysoukala jsem překvapeně. Překvapením se mu rozšířili zorničky: "Ty jsi mě nepoznala?" Zakroutila jsem hlavou: "Ne."
"A proč jste se ho dotýkala?" přecházel manažér nervózně. Pak jsem si vzpomněla proč jsem sem přišla. Sjela jsem z pohovka a klekla jsem na zem.
"Prosím, přejměte mě jako maskérku," přitiskla jsem čelo k zemi. Cítila jsem se trapně, ale jestli je tohle ta správná cesta...
"Cože?" vyjekli oba najednou. Podala jsem jim obálku s životopisem. Manažér ji přijal: "Vy jste přišla na pohovor?"
"Ano. Já jsem se jen ho chtěla zeptat kam mám jít. Nevyznám se tu," narovnala jsem se. G-Dragon se ode mě odvrátil: "Je mi líto, že jsem tě srazil. Spletl jsem si tě s fanynkou."
"To je v pořádku. Kdyby jsem tě poznala, tak jsem se ti vyhnula," odmávla jsem to se smíchem. Překvapeně se na mě otočil: "Vyhnula?" Skousla jsem si jazyk: "Tohle jsem vážně nechtěla říct!" Asi bych měla být radši zticha. Naštěstí situaci zachránila manažér. Přečetl si v rychlosti můj životopis. Vypadal spokojeně.
"Slečno Na-Ni, proč chcete pracovat u nás? Váše schopnosti jsou...mimořádné. Vyhrála jste několik vyhlášených soutěží. Vážně nechápu proč nechcete dělat něco světového," začal. Usmála jsem se: "Protože jsem dala slib a ten můžu splnit jen díky vám."
"Slib?" zeptal se G-Dragon.
"Ano, slib. Dala jsem ho někomu koho jsem milovala. Chci ho splnit," přikývla jsem se.
"G-Dragone, vy teď nemáte svoji maskérku, že?" otočil se k GD-mu. Ten překvapeně zalapal po dechu.
"Tak jste přijata. Budete maskérkou skupiny Big Bang," podal mi ruku. Zírala jsem na něj. No sice to nebylo přesně co jsem chtěla, ale i malý kousek k mému cíli stačí.
"Děkuji!" vyskočila jsem a objala manažéra. Ten byl zaskočený. Šťastně jsem se smála...

O měsíc později...

"Pořád mi to neřekneš?" mračil se na mě G-Dragon. Šťouchla jsem ho nehtem do vrásky na čele.
"Nemrač se, nebo ti to zůstane," usmála jsem se. Našpulil naštvaně rty. Rychle jsem mu tam mázla lesk. Už měsíc jsem jim dělala maskérku. Každý den jsem ho musela poslouchat. Až moc rychle jsem si ho oblíbila. Jeho dobrá nálada byla tak nakažlivá. Jeho úsměv tak vřelý. On celý byl tak milý, že jen pohled na něj mi rozbušil srdce. Věděla jsem, že je to zlé.
"Řekni mi, co jsi dala za slib a komu," naléhal. Povzdechla jsem si.
"Slíbila jsem, že jednou nalíčím Jae Joonga." GD vyskočil. Polekaně jsem se na něj podívala.
"Ty jsi jeho fanynka?" vyhrkl. Přikývla jsem. Odvrátil se ode mě. Viděla jsem že nad něčím přemýšlí. Otočil se ke mě zpátky: "Takže celou dobu lžeš, že to byl slib? A já blázen..." Prohrábl si vlasy.
"Já ti nelžu. Je to pravda!" bránila jsem se. Položil mi dlaň na tvář. Srdce mi poplašeně bušilo. Upřela jsem na něj svůj pohled. Doufala jsem, že vyčte pravdu. Naklonil se ke mě. Rozechvěle jsem přivřela oči.
"Už ti nemůžu věřit," zašeptal. Jeho dech mě zašimral na rtech. Ucítila jsem jak jeho dlaň sklouzla z mé tváře. Najednou jsem osaměla. G-Dragon odešel. Věděla jsem, že je to navždy. I když je tak milý, tak nikdy neodpouští. Pokud věří, že jsem ho zradila, tak to pro něj bude navždy pravda. Do očí se mi nahrnuly slzy. Skončilo to dřív, než to vůbec mohlo začít...

Pár hodin jsem se potulovala po agentuře. Čekala jsem na můj trest. Trest, který GD vymyslí. Mobil v mé ruce začal vibrovat.
"Prosím?" zvedla jsem to.
"Asi se vás nebudu ptát, proč. Ale GD je hodně naštvaný. Vyžádal si vaše přeložení k Jae Joongovi. Mám vám vzkázat, že je to to poslední co pro vás udělal," ozval se manažer Kim. Srdce mě bolestivě zabolelo. Měla bych být šťastná. Měla bych se smát... Tak proč se mi chce brečet?!

O pár dní později...G-Dragon

Scházelo mi to. Ten její vážný pohled když se soustředila. Ten úsměv, který se jí objevil pokaždé, když se jí něco podařilo. Nejraději bych si vytrhal všechny vlasy. Proč jsem jen musel být takový hlupák?! Nikdy jsem jí neměl posílat pryč. Třeba nelhala. Třeba to jen někomu slíbila. Ale to se nikdy nedovím. Jestli ke mě někdy něco cítila, tak teď to musí být nenávratně pryč. Poslal jsem jí k němu. Teď jsem bez šance.
Ozvalo se ťukání.
"Dále," zabručel jsem. Dovnitř vešel Jae Joong. Urychleně jsem se postavil. Sakra, proč on?! Jde mi sypat sůl do rány?
"Přišel jsem navštívit věčně nadšeného G-Dragona a mezitím slyším, že se z něj stal pořádný bručoun. Co se děje chlape?" posadil se na stůl: "Nemá to co do činění s tou slečinkou co jsi ke mě poslal?" Au, přesně do černého. Znovu jsem se usadil do židle.
"Proč jsi tady? Přišel jsi se mi vysmát? Nebo mi chceš něco říct?" zeptal jsem se otráveně. Jae se rozesmál: "Takže ty pomluvy nelhaly. Vážně jsi zahořkl. To by se Na-Ni nelíbilo. Pořád o tobě říká jaký krásný máš úsměv." Srdce mi udělalo přemet: "Ona o mě mluvila?" Cítil jsem se šťastně. Ona o mě mluvila!
"Jo. Víš, že jsi hlupák. Tak milou dívku mi poslat do cesty," řekl tajemně. Přiskočil jsem k němu. Chytl jsem ho za límec: "Zkus jí něco udělat a zabiju tě!" Zasmál se.
"Není můj typ, tak se můžeš uklidnit. Chtěl jsem s tebou o ní mluvit. Chtěl jsem se ujistit, že jí máš rád." Vyvaleně jsem na něj zíral.
"Posaď se. Možná by neškodilo poslechnou si celý její příběh," zamračil se Jae. Poslechl jsem.
"Víš, že začala dělat maskérku, jen kvůli jednomu slibu? Slíbila, že mě jednou nalíčí. Chtěla ten slib splnit. Víš komu ho dala?" propálil mě pohledem. Zavrtěl jsem hlavou. Povzdechl si: "Ach jo. Dala ho své sestře, která byla vážně nemocná. Už zemřela. Prý mě hodně poslouchala a dával jsem jí naději a chuť do života. Strašně si přála, ať mě Na-Ni nalíčí. Proto sem přišla. A tady potkala tebe. Potřebuješ vědět víc?" Zavrtěl jsem hlavou.
"Tak zvedni svůj zadek a utíkej za ní. Jde dát výpověď!" přikázal. Otevřel jsem pusu. To snad ne!

Na-Ni

Zhluboka jsem dýchala. Ok, musím na něj zapomenout. Jae Joonga jsem už poznala a splnila slib, který jsem dala sestře. Teď jen nechat plavat to co jsem si za tu dobu vypěstovala v sobě. Ty city co mám k GD. Rozhodla jsem se, že už se mu nebudu plést do cesty. Zahodím své city. To bude to nejlepší.
"Na-Ni!" uslyšela jsem křik. Otočila jsem se. G-Dragon ke mě běžel. Na prázdno jsem otevřela pusu. Nečekala jsem ho tady.
"Na-Ni!" doběhl ke mě. Upřel na mě pohled. V jeho očích bylo něco co mě překvapilo.
"Promiň," zasténal. Prudce mě strhl mě do svého náručí.
"Promiň, nechci aby jsi odešla. Nemůžu žít s představou, že tu nejsi," mumlal mi do vlasů. Jemně jsem se odtáhla. Jeho oči byly plné něhy. Usmála jsem se. Do očí se mi vedraly slzy: "Taky nechci odejít. Chci zůstat s tebou," zafňukala jsem.
"Tak buď. Miluji tě," zašeptal.
"Miluji tě," zasténala jsem. Přivřela jsem oči. G-Dragon mě začal zasypávat polibky. Konečně. Sevřela jsem ho ještě pevněji...

Konec

Smích? Nikdy nepřejde fanoušky K-Popu!! xD

16. února 2013 v 19:22 | calime |  Deník praštěné K-Popistky
Tak jsem si řekla, že bych zase po dlouhé době jsem mohla naházet nějaké vtipné obrázky. No za nějakou dobu se mi jich pár naschromáždilo, tak snad pobaví :D
Něco k lepšímu prohlížení:

A teď něco s anime:

Recept na přání aneb to co jsem nedáno "vařila"

15. února 2013 v 18:08 | calime |  Všemix
Tak nedávno jsem slíbila že jsem dám recepty na ten můj odstrašující oběd :D No nakonec jsem zjistila, že mi mamka aktivně někam ztratila recept na sushi. No ani se jí nedivím. Tak se vám ho pukusím napsat z paměti.

Sushi z řas Nori
- rýže na sushi ( já použila normální dlouhozrnou, jen jsem jí hodně převařila aby držela )
- řasa Nori
- wasabi pasta
- salátová okurka a krabí tyčinky

1. Převařenou rýži rozložíme pravidelně na připravenou řasu ( pod řasou je podložka, která nám umožní sushi zabalit - já pod tím měla alobal ). Ve prostřed rýži pomažeme wasabi pastou, ale jen lehce. Na to položíme na tyčinky nakrájené karabí tyčinky nebo okurku ( popřípadě nějakou tu rybu - rybičky totiž nepapám, tak jsem to s nima nedělala ). Poté opatrně zabalíme.
2. Sushi ostrým nožem nakrájíme na kolečka a můžeme podávat s mističkami ve kterých je připravená sojová omáčka nebo wasabi pasta.

Rýžové nudle s krůtím masem ( z časopisu s mími poznámkami )

- 450g krůtího masa ( poznámka, může být i kuřecím - tvrdí to mamka a já jsem v tom s ní za jedno )
- 2 velké mrkve, 1 cuketa ( tu jsem tam nedávala...bratr by asi zvracel )
- 1 očištěná červená paprika
- 2 chilli papričky ( stačí i jenom koření )
- 4 lžíce olivového oleje
- sójová omáčka dle chuti ( věřte že se hodí )
- 250g rýžových nudlí
1. Mrkev oloupeme, nakrájíme ( v mém případě nastrouháme) podélně na plátky, které šikmo překrájíme. Cuketu, papriku a maso nakrájíme na kousky. Chilli papričky zbavíme semínek a nasekáme na drobno (s kořením tohle dělat vážně nemusíte).
2. V hluboké pánvi rozpálíme olej a připravené maso se zeleninou orestujeme. Pak zakápneme sójovou omáčkou (v tuhle chvíli jsem přidávala i chilli koření).
3. V hrnci přivedeme k varu 1l vody, vložíme do ní nudle, odstavíme a přiklopené necháme 2-3 minutky dojít. Pak jse scedíme, rozdělíme do misek a doplníme krůtí směsí. Dle potřeby dochutíme sójovou omáčkou (my jí spotřebovali vážně hodně - pokud jste si nevšlimli, tak se nikde nepoužívá sůl :D )
zdr. Pestrý svět

Jinač bych chtěla poděkovat týmu Smackmont, za jejich překlady a vštřícný přístup. Tak holky tohle je pro vás :)Den s SS501

6. února 2013 v 14:59 | calime |  Den s k-pop skupinou
*_* SS501 *_*

- 5 členů ( Kim Hyun Joong, Heo Young Saeng, Kim Kyu Jong, Park Jung Min, Kim Hyung Jun )
- debut v roce 2005 s písní Warning
- nejmaldšímu členovi je 26 ( 3.8.1987 a je to Hyung Jun )
- význam SS501 -> S - superstar, S - singer ( zpěvák ), 5,0 a 1 - Five members united as one Forever ( něco na způsob Pět členů sjednocených v jednoho navždy -> Haha, připomíná mi to tři mušketýry :D )
- jejich fanclub se nazývá Triple S a jejich barva je světle zelená
- alba: Warning, Snow Prince, Deja Vu, Find, U R Man, Solo Cellection, Rebirth, DestinationMami, tati dneska vařím já!

3. února 2013 v 14:12 | calime |  Malá maličkost unni
Mami, tati dneska vařím já! - také se vaše rodiče vyděsí, když tohle řeknete? No moji po dnešku asi jo :D Chtěli ať vařím, tak jsem se do toho celým svým srdcem pustila a uvařila to co jemi nejblíže. Haha, uhádli jste zvolila jsem si asijskou kuchyni. Ano, přiznávám nejsem dobrá kuchařka ani nic podobného ( dokázala jsem vyhodit polívku do vzduchu, neptejte se jak :-D ) No říká se, že s víro jde všechno. Nejsem si tím až zas tak jistá.
Mé asijské menum se skládalo z hlavního chodu -> Rýžové nudle s krůtí směsí a zákusku -> Make sushi.
No povím vám nudle si kluci docela chválili, mamka mi vyčetla, že jsou studené, ale víc nenamítala. No a sushi dopadlo katastrofálním způsobem. Nikdo to doma nechtěl jíst, i když podle mě chutnalo tak jak mělo :D Prostě když se klukům řeklo řasa Nori, tak zbledli a raději prohlásili, že je to dobré ale vynechají to. Nejvíce si na tom smlsla babička. Aspoň vím jakou pomstu mám doma udělat...bude stačit prohlásit, že budu dělat suhsi a dát tam hooodně wasabi....:D
Podělím se i jak to vypadalo...no uznejte není to nejhorší :D


Opět zpět aneb co mě poslední dobou zaujalo *-*

1. února 2013 v 18:59 | calime |  Všemix
Ahojte, ahojte
Ještě jednou se omlouvám svým SB za delší neaktivitu. Prostě mě pololetí zabíjí :D Ani nevíte jak mě naštvalo vysvědčení. Měla jsem samí jedničky a dvojky. V tom to vidím čtyřka z matiky! No chápete to?! No myslela jsem že mě trefí! To není možné. Nejroději bych z toho plakala Plačící
No nic, raději udělám takové shrnutí všeho co mě poslední dobou zaujalo...tak se mrkejte :D

1) Ach můj bože Veja začala překládat Flower Boy Nex Door ! Už jsem se o něm tady zmiňovala a rozhodně jsem se nemílila, že to bude skvělé. Teda aspoň mě se to líbí :D


2) Další jsem rozkoukala Pandu s Donghaem, no prozatím nevím jaký si na to mám udělat názor. Něco mi tam chybí na to jak moc to propagovali. No dám tomu ještě šanci...


3) Asi většina z vás viděla nová ( novější ) MV, nevím jestli jsem postřehla všechny, ale tak nějaké jsem sem dám. Výborný videoklip od Jaejoonga, další od SuJu M. Pak od skupiny co jsem neznala, ale výborný až jsem tajila dech MR. MR. s písní Highway ( skupina složená jen ze zpěváků, žádný reper :-O ). B.A.P. Rain Sound, no prostě jsem od nich zvyklejší na ty mno ráznější, ale uznávám...dobrý :) Všem ji to tam moc sluší


4) Poslední bod pro dnešek, písně, které mě zvláštní způsobem poslední dobou zaujali. No jinak řečeno, prostě jsou božííí