Srpen 2013

B.A.P.aradise part 9

30. srpna 2013 v 15:12 | calime

Tak dnes s tochu odpočinkovou částí. Já jsem se u ní docela pobavila, tak doufám, že i vám se bude líbit :)


B.A.P.aradise - part 9
Vím to jistě. Něco jsem pekelně pokazila. Proč by jinak byl Sung Woon tak naštvaný? Kdyby mi zavolal, přišla bych domů dříve... Co se to s námi stalo? Hádáme se pokaždé, když se vidíme. I ta mála času co spolu trávíme se pokaždé zkazí.
Nemohla jsem kvůli tomu celou noc spát. Jen jsem se převracela a přemýšlela od kdy je to mezi námi tak špatné. Ráno jsem myslela, že ani nevstanu.

Oh! My Lady!

27. srpna 2013 v 13:54 | calime
Název: Oh! My Lady!
Původ: Korea
Díly: 16.
Žánr: Romantika, Komedie, Rodinné

O co jde?
Odvážná 35letá žena v domácnosti (Yoon Gae Hwa) vezme místo manažerky slavné top star (Sung Min Woo). Potřebuje totiž vydělat dost peněz, aby získala zpět do péče svoji dceru (Ye Eun). Tu má momentálně v péči její bývalý manžel.

Můj názor?
Siwonek!!!! To bylo asi první věc co jsem řvala, když jsem zjistila, že se to překládá. No každý musí uznat, že Siwonek na to byl asi jedno z největších lákadel. Ale nebojte i příběh byl hezký. Strašně hezká a dokonalá byla ta malá holčička. Navíc Siwonovi to s ní slušelo . Musím říct, že vlastně to celé doráma obstálo svou pověst Romantika-Komedie plus mínus ten poslední díl byl vážně sladký. Ach moje malilinkatá romantická část byla nadšená. No co k tomu dál? Asi nic, protože na to vzpomínám s úsměvem :)

Obrázky
( No nejsou k sežrání???)
Video

Hana Kimi

27. srpna 2013 v 13:54 | calime
Název: Hana Kimi
Původ: Taiwan
Díly: 15.
Žánr: Škola, Romatika, Komedie, Převlek

O co jde?
Když Lu Rui Xi sledovala televizi, spatřila skákat Zuo Yi Juana a byla jím tak inspirována, že začala také sportovat. Jenomže jednoho dne Zuo Yi Juan skákat přestal a Lu Rui Xi se rozhodne splatit svůj dluh a v přestrojení za chlapce se vydává do chlapecké školy, aby zjistila, proč už její idol neskáče a jak mu pomoci, aby znovu skákat začal. Ve škole Rui Xi, nejlepší přítel Zuo Yi Juana, při fotbale omylem trefí Lu Rui Xi, která omdlí. Zuo Yi Juan přiskočí a chce ji odnést na ošetřovnu, přičemž zjistí, že jeho nový spolubydlící je vlastně ona. Přesto to drží jako tajemství. Začne znovu Zuo Yi Juan skákat? A co se stane s Rui Xiem, když začne něco cítit k Lu Rui Xi, o níž si myslí, že je chlapec?
( akihabara.cz )

Můj názor?
Musím přiznat, že tahle verze mi přišla doopravdy nejšílenější . Ale zase se musí uznat, že hlavní hrdinka tady vypadala jako kluk ( a ani si neumím představit jak musí vypadat jako holka i když jsem jí v jednom filmu viděla ) a nechci urazit nikoho kdo by měl tuto herečku ( myslím, že i zpěvačku ) rád, ale vážně se mi zdála ošklivá! Další postava co mi vysloveně lezla krkem byl ten její nejlepší kamarád co si myslel,že je gej. Doopravdy jsem ho nemohla vystát. Doopravdy ten herec dokázal tu postavu udělat tak otravnou, že to nemá obdoby! Teď něco ke kladům... Velké plus má hlavní hrdina, který velmi rychle zjistil, že jeho spolubydlící je holka. V jiných verzích to doopravdy mooooc trvalo! Další plus má hrdinka za otravování na ošetřovně. To bylo skvělé. Tak nějaké zhodnoceni: Je to dobré. Takoví průměr a fakt hloupě vyřešený konec.

Obrázky

Video:

Ranma 1/2

27. srpna 2013 v 13:53 | calime
Název: Ranma 1/2 / Ranma One-Half
Původ: Japonsko
Žánr: Fantasy, Komedie, Akční, Romantika

O čem to je?
Tendo Akane je sice dívka, ale chová se jako chlapec. Jejím snem je zdědit otcovo dódžo, ale k její smůle otec rozhodl, že dódžo dostane do péče jedině muž. A tím bude Saotome Ranma, budoucí manžel Akane, i když jejich vztah… každopádně před svým rozhodnutím si měl Akanin otec všimnou podivného zvyku, co má Ranma - měnit se v dívku, když jej polije studená voda!
( zdr. Akihabara.cz )

Můj názor?
Tak u tohohle japonského počinu nevím co říct. Mě to něčím uchvátilo, ale vůbec nemůžu říct čím. Pobavilo mě to charaktery jednotlivých postav. Ano opět zazářila japonská taktika všechno nebo nic. U každé postavy vybrali charakter a narvali jí všechny vlastnosti do extrému....no prostě japonci :D Takže co říct víc. Film se mi líbil, ale nevím jak by dopadl u ostatních.

Obrázky

Video:

Fanfiction

27. srpna 2013 v 12:30 | calime

Všechny Fanfiction, které tu najdete jsou moje tvorba. Ráda bych, aby jste je bez mého vědomí nekopírovali!
Ráda si vyslechnu vaše názory, ale pouze slušnou formou. Předem děkuji za vaše komentáře. Doufám, že se vám budouu líbit :)
Calime

My Little Bride

24. srpna 2013 v 21:47 | calime
Název: My Little Bride/Eorin shinbu
Původ: Japonsko
Žánr: Romantika, Komedie

O co jde?
Když si umírající dědeček postaví hlavu, začíná se teprve rozbíhat ta správná zábava: dědeček Bu-eon kdysi v mládí svému příteli slíbil, že jednou svoji vnučku provdá za jeho vnuka, nyní už čtyřiadvacetiletého Sang Mina, který se dámské společnosti rozhodně nevyhýbá a jehož jediným životním cílem nejspíše je neustále si Bu-eon dobírat. Po vlně protestů dojde násilně vytvořený pár k názoru, že nezbývá než k sňatku skutečně svolit. Svoje nechtěné manželství se ale takřka od začátku rozhodnou před okolím pečlivě tajit. Aby ne: Bu-eon je totiž pouze patnáct let.
(akihabara.cz)

Můj názor?
Divím se, že jsem o tomhle nepsala už dříve. Musím říct, že zrovna tenhle film patří k mým nejoblíbenějším všeobecně. Má to vtip, má to romantiku a má to drama. Také to má nádych roztomilosti a nevinnosti. Vážně je to strašně krásný film. Postavy jsou normální ( až teda na tu učitelku ). Hlavní mužská postava je správně prdlá s hloupými nápady co ho jednou nejspíš zabijí. Hlavní hrdinka je zase normální středoškolská puberťačka co je zamilovaná do spolužáka a je ochotná dělat kvůli tomu kraviny. Hlavní hrdina jí také neudělá nic dobrého, no co si budeme povídat ona jemu taky ne. Ale musím říct, že konec byl doopravdy hezký. 100% doporučuji :)

Obrázky


Video

NU'EST opět zpět

22. srpna 2013 v 17:19 | calime |  Deník praštěné K-Popistky

Ahoj,
tak jsem zase našla o čem psát. O nejnovějším počinu Nu'est! Ano, někdy ( netuším kdy ) v raních hodinách vyšlo očekávané MV Sleep Talking. Co k tomu říct? No asi, že to nechci moc kritizovat. Vážně se mi to líbí. Jen mě zamrzela taková ta ztráta sebe sama. V písni ani tolik ne, i když taky trošku. Nejvíce je to ale vidět na videoklipu. Nějak mi vůbec nepříjde originální. Vybrali si na tenhle klip velmi nevhodnou dobu. Proč? Protže za prvé mi to přišlo jako od SHINee Dream Girl a za druhé něco podobného měli A-Jax v Insane. Obrácené místnosti, plno barevnosti...jsou tohle vážně Nu'est? Dobře pokud si vzpomenu na Sandy a ještě jeden takový přeslazený videoklip ( nevím vážně to jméno, ale myslím že tam bylo něco s Over nebo tak něco ), tak tohle MV od nich doopravdy je. Ale na druhou stranu nemůžu zapomenout na Face nebo Action. Ach jooo, to byli dokonalé MV! No nic.
Chci říct, že MV je hezké, i když mi prostě nepříjde originální a jedinečné. Myslím, že zapadne mezi miliony ostatní bez nějaké úžasné odezvy. Ale musím zase moc pochválit písničku. Je hezká :)
No posuďte samy :)


Ahoj :)

21. srpna 2013 v 17:40 | calime |  Všemix
Ahoj,
no pořád mám tokovou nějako krizi v blogování. No aspoň jsem vydala pár recenzý na japonské doráma. Takže nově v seznamu najdete Itazuma na Kiss i Tokyo, Hotaru no Hikari, Koizora a Zettai Kareshi ( Absolute Boyfriend ). Třeba někoho zaujmou.
Jinak už se konečně balím na intřík. Jufůůůůů, za týden a něco odjíždím! Jop, moc se těším. Jen mě mrzí, že opět nevím jak to tam bude s internetem. Z předchozích let vím, že to bylo na zabití. Snad to bude lepší. Ale asi si maluji budoucnost příliš růžově. Fňuk, fňuk snad se vám po mě nebude stýskat. Asi neee :D Slibuji, že aspoň jednou týdně přidám nový článek a oběhnu SB. Pokud se to někomu nelíbí, příjmu i vyřazení z SB. Vážně mojí situaci nemůžu nijak ovlivnit.
Další věc co jsem chtěla....hmmmm....JO! Viděli jste/slyšeli jste novou písničku od Sengriho? Naprosto úžasná a boží. Teda text je nic moc ( viděla jsem překlad ), prostě takoví o ničem, ale písni to neubírá. Prostě je dokonalá!!! No posuďtě samy :

Hlavně ten konec....prostě nemá chybu!!!!!!!!!!!!
Zatím pac a pusu...Mějte se hezky :)

Itazura na Kiss in Tokyo

21. srpna 2013 v 17:23 | calime
Název: Itazura na Kiss in Tokyo/Teasing Kiss in Tokyo
Původ: Japonsko
Díly: 16.
Žánr: Romantika, Komedie

O co jde?
Na vstupní ceremonii na vysokou školu si studentka střední školy Kotoka Aihara (Honoka Miki), která není chytrá, všimne hezkého kluka Naokiho Irie (Yuki Furukawa). Ihned se do něj zamiluje. Kotoko zpočátku nedává své city najevo, ale nakonec má šanci mu říct, jak se cítí. Naneštěstí Naoki Kotoko shodí s tím, že "nemá rád hloupé ženy". Jednoho dne se Kotokin dům vážně poškodí při zemětřesení. Dokud se dům nepřestaví, Kotoko a její otec se rozhodnou žít u přítele jejího otce. Když se Kotoko přestěhuje do nového dočasného domu, překvapí ji, že tam žije Naoki Irie.
( akihabara.cz )

Můj názor?
Serial plno klišé? Dá se to tak říct. Pokuď ostatní dorama byly klišé, tak tohle jim vede. Šance 1:1 000 000, že se to stane...Ano věta co nás provází celými šestnácti díly. Neříkám, že to bylo špatné. Ne, líbilo se mi to. Roztomilý hlavní představitel a v celku normální hlavní hrdinka. Vlastně i Kin-chan byl normální. Nezdá se vám na tom něco divného? Ano, kam se poděla mužnost Naokiho a šílenost Kototko? Nevím, sama jsem to nezjistila. Aihara byla praštěná to ano, ale jako u ostatních verzí. Pokuď jsem to ale nepřirovnávám, tak se mi to v celku líbilo. Opening, opět si dovolím přirovnat, se mi zdál dosti podobný tajwanské verzy ( It Started With a Kiss ). To mě trochu zklamalo. Jinak co se mi líbilo? Doopravdy kouzelný konec. Nevím proč, ale ten konec mě vážně dostal :)
PS. Líbila se mi tam ta "nevinná" žárlivost, monžá jsem si to namlouvala, z Irieho strany >_<

Obrázky:

Video:

Hotaru no Hikari

21. srpna 2013 v 17:22 | calime
Název: Hotaru no Hikari/Glow of FireFlies
Původ: Japonsko
Díly: 1. serie -> 10., 2. serie -> 11.
žánr: Romatika, Komedie

O co jde?
Hotaru pracuje pro známou designérskou firmu. Je to místo zcela okouzlující. Avšak soukromý život Hotaru má k pojmu "okouzlující" hodně daleko. Žije sama a když nepracuje, jen se válí a nic jiného ji nezajímá, dokonce usnout na verandě pod novinami není u Hotaru nic neobvyklého. Majitel domku, který má Hotaru pronajatý, má syna, který je právě v rozvodovém řízení a potřebuje nové místo k žití a aniž by věděl, že jeho otec pronajal jejich starý dům, vejde dovnitř. Je šokován - všude se válí odpadky, špinavé i čisté prádlo, použité nádobí. Ale není sám, kdo je překvapen. Syn majitele domu je totiž Hotaruin šéf.
( akihabara.cz)

Můj názor?
No toto byl asi největší propadák japonské tvorby vůbec! Ach můj bože lituj času stráveného u téhleté dorámy. Extrémně chladné charaktery všech postav až teda na Ajomi, která byla zase až moc přecitlivěla. Jenže to byla zase taková hňupka, že si to ani neuměla vyvětlit. Další co bylo, tak vyznání lásky by tady získalo asi titul Nejtrapnější vyznání lásky v celém staletí. A nenadzvihli to ani druhou serií, spíše dozabili. V celé téhle tvorbě, tfuj ani se mi to tvorbou nechce nazývat!, je naprostá absence romantiky. Nezachránili to ani docela hezcí nápadníci v 1 a 2 sérii. Jediné co teda můžu dát za plus byly v první serii hlášky šéfa. To je asi k tomu jediné co mě bavilo.

Obrázky

Video