Dark sun - part 6

12. srpna 2014 v 16:00 | Calime

Dark sun - part 6

Ah Ri seděla za stolem, ruce složené na prsou, oči přimhouřené. Sledovala jejího bývalého spolužáka, který se nejistě vrtěl naproti ní. Jong Min se natáhl po flašce soju. Ah Ri ho popadla za ruku: "Nejdřív mi řekni co to mělo dnes znamenat." Zrudl jako malé dítě, ale ruku stáhl zpět.
"Když to je strašně složité na vysvětlování," vyhýbal se odpovědi. Ah Ri se ušklíbla. Na tuhle taktiku mu nenaletí. Pochopil: "Víš, že jsem byl na základce tlusté dítě?" Protočila oči. Ještě o tom spolu mluvili.
"Dobře, no," hluboce si povzdechl: "Začal jsem hubnout a aby mě nešikanovali, tak jsem se přidal do jednoho gangu. Znáš to. Rvát se, hrát si na drsné kluky, vyzývat ostatní a tak. Prostě jsme si užívali mládí."
"A co tvé mládí má společného s Daehyunem?" přerušila ho. Odvrátil od ní hlavu na stranu: "Vlastně jen jednu věc, která mě pronásledovala ještě dlouhý čas."
"A to je?" po postrkovala ho. Vydechl: "Byl to vůdce nejsilnějšího gangu. Jednou jsem se s ním utkal. Teda ne já osobně, ale naše parta. Zbili nás jako psi. Někteří skončili v nemocnici. Od té doby se mi při slově démon vybaví jeho tvář. Byl tak děsivý." Zatřásl se při té vzpomínce. Ah Ri se tomu nechtělo uvěřit: "Vážně?"
"Přísahám," vyskočil. Pokynula mu, ať si zase sedne. Mlčeli.
"Ehm, Ah Ri, ty ho máš ráda?" zeptal se Jong Min. Tentokrát se začervenala ona: "Jak tě to napadlo."
"Kdyby ne, tak se o to tolik nezajímáš. No a já už tady nemám co dělat," vstal. Před odchodem se na ní ještě obrátil: "Jen, ještě jedna věc. Drž se od něj, prosím, dál. Má hodně krvavou minulost."
"Počkej, co tím myslíš," zavolala na něj. Už se ani neohlédl. Osaměla. Nalila si skleničku soju. Musela nějak zpracovat informace, které se k ní dostaly.

Ah Ri přecházela po svém bytě. Nemohla uvěřit slovům Jong Mina! Jak by Daehyun mohl být vůdce gangu?! Co měla znamenat ta krvavá minulost? Měla v mysli tolik myšlenek a nemohla je urovnat. Jak by mohl? Zrovna on! Jenže jak zjistit pravdu? Posadila se na postel.
"Jak se dostat přes tu jeho temnotu?" zeptala se ticha. Odpovědi se nedočkala.

Daehyun zíral na telefon. Zavolat? Nezavolat? Měl obrovskou zlost. Jak si Ah Ri mohla dovolit jít na rande?! Ještě nedávno tvrdila, že miluje jeho.
"Přelétavá holka," zamumlal. Nakonec stejně popadl mobil a vytočil její číslo. Po několika vyzvánění hovor přijala: "Co se děje?" Zněla ospale. Daehyun se podíval zmateně na hodiny. Vyděsil se. Bylo už dávno po půlnoci.
"Ehm, no já," nevěděl co říct.
"Jen jsem myslel, že jsi ještě venku. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli nechceš, abych tě odvezl domů," vymyslel narychlo lež. V mobilu se ozvalo zaúpění: "Jsi magor! Víš vůbec kolik je hodin? Proč bych měla být v tuhle nelidskou hodinu venku?!"
"Ehm, jo. Promiň," omluvil se: "Dobrou." Rychle zavěsil. Srdce mu bilo jako splašené. Tohle byl neskutečný trapas. Ale aspoň byl klidnější. Spala doma.

Ráno Daehyun nejistě šel za Ah Ri do obchodu. Chtěl se jí omluví za to, že jí volal. Hned jak vešel dovnitř, sklopil hlavu.
"Ahoj, jsi tu nějak brzy," usmála se na něj.
"Přišel jsem se omluvit," začal provinile. Ah Ri se zamračila: "Za co?"
"Ten telefonát," taktně naznačil. Tvářila se zmateně.
"Jaký telefonát?" V tom mu to došlo. Ona to zapomněla! Spadl mu kámen ze srdce. Šťastně se usmál: "Nic, zapomeň na to. Hele, chtěl bych dneska jít do kina. Půjdeš? Pokud tedy nemáš rande." Ah Ri přelétl bolestný výraz přes tvář. Vzpomněla si na to, co jí Jong Min říkal. Daehyun to pochopil špatně: "Nepovedlo se?"
"Nebylo to rande. Jen jsem měla schůzku s bývalým spolužákem. Říkal mi, že tě zná." Daehyun ztuhl.
"Vážně? Odkud?" znejistěl. Ah Ri to na něm poznala: "Prý se s tvým gangem jednou bil. Říkal, že jsi ztělesnění ďábla."
"Ehm, vážně?" zbledl. Pochopila. Všechno co jí Jong Min říkal, byla pravda.
"Ještě se zmínil o velmi krvavé minulosti. Vysvětlil by jsi mi to?" navrhla.
"To že máš divné kamarády?" pokoušel se to zakrýt vtipem: "Nevím jestli si mě s někým spletl nebo co, ale já to nebyl."
"Tak proč jsi tak vyděšený?"
"Co to plácáš?" uhýbal pohledem: "Snad něčemu takovému nevěříš."
"Nechtěla jsem, ale tvé chování mě k tomu nutí," zesmutněla. Cítila se zklamaně. Ne, kvůli jeho minulosti. Jen protože zapírá, i když zná pravdu.
"Nechci tě odsuzovat, proto co jsi byl v minulosti. Znám tě teď a to mi stačí. Jen mě prostě zajímá co udělalo takovým. Nebudu tě odsuzovat. Jen mi, prosím, nelži," zašeptala. Daehyun překvapeně zamrkal. Nevěděl co jí na to říct ani jak se z toho dostat. Byl v pasti. Jednou to asi muselo vyplavat napovrch.
"Já ti nechci lhát, jen se za to všechno stydím. Dělal jsem odporné a zlé věci. Nemůžu to vrátit ani kdybych tisíckrát chtěl," jeho pohled potemněl: "Tvůj kamarád měl pravdu. Byl jsem v gangu. Dokonce jsem ho doopravdy vedl. Možná jsem se v té době i cítí jako nějaký démon. Měl jsem plno síly a nikdo se mi nemohl vyrovnat. Vážně nevím proč jsem to tenkrát dělal. Chtěl jsem na sebe jenom upozornit nebo jsem takový doopravdy byl? Nevím, vážně ne. Jediné co vím, že jsem se bil každý den. Neměl jsem s nikým slitování. Občas stačil i špatný pohled, jako důvod k bitce. Byl jsem hajzl. Zasloužím si trest." Jeho hlas se vytratil. Celá jeho postava, jakoby se zmenšovala. Stál před ní zmučený kluk. Ah Ri přešla k němu a objala ho: "To je v pořádku. Každý máme své kostlivce ve skříni. Bude to v pořádku."
"Děkuji," oplatil jí stisk: "Jsi skvělá kamarádka." Odtáhla se od něj.
"To je dobře, že to víš. Jo a příště mi nevolej v noci, dokážu být pak pěkně protivná," ušklíbla se na něj. Vyděšeně uskočil: "Ty si to pamatuješ?!"
"Jo a věř mi, že uprostřed noci nepotřebuji odvážet domů," zamračila se na něj hraně. Daehyun si zajel dlaní do vlasů: "Promiň."
"V pořádku a teď jsi, než sem přijde šéf. Víš, že tě nemá rád," mrkla na něj povzbudivě. Oba věděli, že pokaždé když šéf přijde, tak se zrovna oni dva spolu vybavují.
"A večer to kino?" otočil se ještě. Ah Ri přikývla. Daehyun na ní zamával.
"Daehyun, je to všechno co tě trápí?" zastavila ho před odchodem. Zaváhal: "Je to všechno." Do očí se jí však nepodíval...

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 16:20 | Reagovat

:3 nemožem sa dočkať ďalšej časti... toľko čítania... za ten čas čo som bola v tábore a chodila niekde do tramtárie (či jak sa to píše) s kamarátkami, sa tu toho veľa nakopilo :3 .. hneď sa pustím aj do ostatných poviedok, recenzíí atdˇ :3

2 Rea Rea | Web | 12. srpna 2014 v 17:27 | Reagovat

Jééj, ďalšia časť! Daehyun je teda riadny sebec... Chodiť s ňou nechce, ale ako môže chodiť ona s niekym iným? Hehe, pobavilo :) Bolo to skvelé, škoda, že jej spolužiaka si tak skoro odpalkovala, Daehyun mal žiarliť ešte viac :D Jeho minulosť vyzerá zaujímavo, určite odhalí ešte nejaké tajomstvá... A ja sa už teším ako ich odhalím spolu s Ah Ri! :D

3 XOXO XOXO | 12. srpna 2014 v 18:53 | Reagovat

Jakože...WOW.Tohle jsem nečekala.Dae v gangu?Hned jsem si vzpoměla na One Shot,asi kvůli těm zbraním.A co ho ještě trápí?Souvisí to s tou fotkou? A nezůstala v něm část jeho starého já?Sakra,tolik otázek v hlavě jsem neměla nikdy.Začíná to být čím dál zajímavější,takže se strašně těším na další díl.

4 Hatachi Hatachi | 12. srpna 2014 v 20:53 | Reagovat

Daeho minulost začíná být hodně zajímavá.
Vůdce gangu, co nejde pro ránu daleko a nemá s nikým slitování. Věřim ale, že to není vše z jeho minulosti, co odhalil. Stále je tady ta fotka Daeho se slečnou, u které si myslím, že to byla jeho přítelkyně, která za jeho činy zaplatila životem...
No a proto se těšim na další díl, kde se možná dozvíme více...

5 Sandra Sandra | Web | 13. srpna 2014 v 20:10 | Reagovat

Má tedy Daehynu zajímavou minulost. Ale stále by mě zajímalo, jak to bylo s tou dívkou, myslím si, že to nebylo vše.
No jsem zvědavá na další dílek :3

6 Amy ~ ♥ Amy ~ ♥ | Web | 18. srpna 2014 v 20:09 | Reagovat

Omo~ Daehyun vodca gangu :D :D muhahaha, teraz ako vyzerá v tom japonskom Excuse me... well :D úplne si ho viem predstaviť :D
Nuž a potom sa určite niečo stalo z tou jho holkou na fotke a preto sa zmenil z vodcu gangu na miléo usmievavého chalaniska... áno áno!! :D Tak to bude, že? Že? Okay ^^

Teším na ďalší diel :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama