Červen 2016

Neslyšno - Richelle Mead

18. června 2016 v 21:12 | ~Calime~

Neslyšno - Richelle Mead

Upřímně na tuhle knihu jsem čekala vážně dlouho. Hned jak jsem zjistila, že Mead vydává samostatný román, tak jsem se začala modlit, ať vyjde i v ČR. Mé přání bylo vyslyšeno a knihu u nás doopravdy vydalo nakladatelství Domino (Bůh, ti žehnej!) stejně, jako ostatní knihy od R.M.. Den poté, co kniha byla naskladněna v mém kamenném knihkupectví, tak už jsem pro ni běžela. Když jsem si jí nesla na pokladnu, tak jsem se dočkala vědoucího úsměvu se slovy: "Já věděla, že si pro ni přijdeš."
A tak jsem si jí nesla domů.


Book

6. června 2016 v 18:49 | ~Calime~

Tak mě tak napadlo sem dávat své knižní recenza na knihy, které se nějakým způsobem dotýkají Asie. Ať filozofie nebo pouhé příběhy, které se odehrávají v Japonsku, Korei, Číně nebo já nevím kde ještě.
Recenze (vlastně jsou to jen mé názory) jsou převzaty z mého druhého blogu, takže i tady platí, že jí nesmíte bez mého souhlasu kopírovat!
Děkuji a doufám, že se vám budou líbit :)
*Calime*

Konfuciova moudra - Maxenice Fermine

6. června 2016 v 18:47 | ~Calime~

Konfuciova moudra - Maxenice Fermine

Tak každý doramofil určitě už narazil na korejský historický seriál, kde se vyskytovali Konfuciánský učenci. Vladaři jim naslouchal, protože sypaly jedno moudro za druhým. Stávali se z nich úředníci a mocní páni. Celý den četli knihy a stříleli z luku. Ale kdo to byl vlastně Konfucius? A co to vlastně učil?
Proto není divu, že jsem si na začátek vybrala knihu právě o něm. No dobře, přiznám, že to byla jediná kniha o něm, co má kamenná knihovna vlastní. Ale i to byl vtipná historka.

Východní filozofie - Richard Osborne a Borin Van Loon

6. června 2016 v 18:35 | ~Calime~

Východní filozofie - Richard Osborne a Borin Van Loon

Tak jako milovnice doram, anime a mang se často setkávám si jistými filozofickými styly nebo náboženstvím. V Asii jde v podstatě filozofie s náboženstvím ruku v ruce. Takže, když pochopíte jedno, budete znát relativně i druhé. Proto jsem se začala zajímat o filozofii. A tady máte jednu takovou knihu!