Hovory s Scmon

29. dubna 2017 v 20:19 | ~Calime~ |  Hovory
Tak jako Konfuciu měl své Hovory nebo Karel Čapek vedl své Hovory s T. G. Masyrykem, nebo později Mlčení s TGM, tak i já se rozhodla provést svůj rozhovor a rozhodně to nebyly Hovory s Bohem. Já se zaměřila na něco méně nadpozemského.

Dnes *haha, rozhodně to dnes nebylo* jsem udělala rozhovor s mojí kamarádkou Scmon, která teprve nedávno (za mé pomoci) pronikla do světa k-dramat a k-popu. Není to žádný hluboký článek, ale takové to rozpomínání a připomínání toho, jaké jsme měli začátky my. Tak pojďme si i my zavzpomínat a pousmát se nad začátky našeho šílenství.


Něco o Scmon - Seznámily jsme se vloni ve škole. Asií byla naprosto nedotčena.
Ani ne rok sleduje k-drama a poslouchá k-pop. Všechno teprve objevuje a ještě plno toho má před sebou.
Teď momentálně studuje vysokou školu, bydlí na koleji a se svou spolubydlící mlčí stejně jako Čapek s Masarykem.
K tomuto Scmon poznamenává: "Annyeonghaseyo Je i-reum -eun Scmon im - ni-da"

1. Drahá Calime ti darovala dar prozření a seznámila tě s temnou stranou (čtěte "korejskými seriály"). Tak nám pověz tvůj úhel pohledu na tvé "poprvé", protože můj úhel pohledu momentálně nikoho nezajímá.
- *Usmívá se* Nevím teď přesně, ale vlastně to bylo myslím hned ten poslední týden v září nebo první v říjnu. Když jsem ti vlastně napsala, jestli nevíš o nějakém filmu nebo o seriálu, na který bych se mohla kouknout a že je mi vlastně jedno co. A ty jsi mi napsala o Faith. Když jsem si to pustila poprvé...tak první co mě dostalo, byla ta úvodní hudba (hned mi naskočila husina). A pak jsem se vlastně ujišťovala, jestli je Minho (pro mě předtím ten s tou kapucí) hlavní hrdina. *Poznámka Calime - Já Faith milovala od první chvíle, když se tam objevil Minho s kapucí! * Bylo to prvně, kdy jsem slyšela korejštinu. Nebyla jsem na ten jazyk zvyklá a zdálo se mi to zpočátku divný. Tak jsem si říkala, že pokud mi to bude přitom čtení titulků vadit, tak se na to přestanu dívat. (Z tohohle důvodu například nekoukám moc na věci v originále v němčině, protože nemůžu němčinu poslouchat)*Poznámka Calime - Když Já poprvé slyšela korejštinu, tak jsem to vypnula!*. A asi tak od 4 dílu jsem si na tu korejštinu i zvykala (výhoda, že se mi Minhův hlas zalíbil). A nebylo to, ale takový propadnutí hned, protože jsem se vlastně koukala na jeden díl za den a trvalo mi to docela dlouho. Ty jsi mi mezitím poslala i ten seznam, když jsem ti říkala, že se mi Faith líbí.
(částečně má tvorba)

2. Ano, můj seznam věcí, na který by ses měla podívat *heh, už teď bych ti tam připsala další a další seriály*. Abych upřesnila pro čtenáře - Faith bylo vybráno hlavně kvůli tomu, že Scmon studuje historii. Říkala jsi, že ti to trvalo delší dobu. Tak kdy sis poprvé uvědomila, že jsi naprosto propadla temné straně?
- Asi v tu chvíli, když jsem si začala hledat, v čem ještě kdo hraje. Díky svému lístečkovému systému, který vedu do teď i když už jsem taky na Akhibaře. Vím, že po Faith následovala F4 (Poz. Boys Before Flowers), pak Personal taste (všechno s Minhem). Někde tam.

3. Myslíš si, že tě korejská kultura nějak změnila? Podivné změny v chování? Euforie? Úchylnost vyššího levelu?
- Určitě. Nikdy předtím se o mužích nevyjadřovala, že jsou cute *Poznámka Calime - ještě nezná japonské kawaii!*. Nedávno jsem zjistila, že už normálně nenadávám. Říkám běžně Aissh. A jakmile cestuju v Praze, mnohem víc si všímám Asiatů.

4. Takže do svého slovníku zařazuješ i korejská slova?
- Už automaticky, aniž bych si to uvědomovala.

5. Tak dobře nebudu tě už trápit otázkami. Jen se naposledy zeptám, jak se jako nováček na temné straně cítíš? Začínáš pronikat do tajů této malé komunity fanoušků? A plánuješ experimenty i s jinými seriály, než jen z Koreji?
- Dobře, jelikož mám někoho, kdo mi vždycky poradí, když nevím, co kde najít anebo, když se vyskytne jiný problém. Pomalu nedávno jsem napsala můj první koment (musela jsem se trochu nakopnout, protože vždycky bych něco ráda napsala nebo okomentovala, jenom mi chybělo to odhodlání) *Poznámka Calime: Musím hrdě oznámit, že jsem rozluštila její přezdívku bez toho, aby mi řekla, že něco komentovala*. Plánuji nejspíš něco Japonského. (určitě bych se chtěla kouknout na něco s Ogurim Shunem)

6. A teď už vážně poslední bod. Chtěla bys něco říct? Vzkázat nebo dodat?
- Asi bych ti chtěla znovu poděkovat, že jsi mě seznámila s temnou stranou *Poznámka Calime: Muhaha, není zač - Já ráda!*. A pokusím se být víc aktivní, co se týče těch komentů. Holkám co dělají překlady, bych chtěla vzkázat, že jejich práci obdivuju *Poznámka Calime: Protože vím, že sem některé chodíte, tak se přidávám k oficiální děkovačce!*.


Tak moc bych chtěla poděkovat Scmon, že mi věnovala své odpoledne a odpovídala mi na otázky. Hovor s Scmon byl příjemný a zábavný.
A pokud i vy byste se mnou chtěli udělat rozhovor, tak se klidně ozvěte (Buď tady do komentářů nebo na e-mail calime013@seznam.cz). Určitě si na vás nějaké otázky vymyslím. Nikdo totiž není obyčejný i vy jste něčím zajímavým (a jak vás mé drahé čtenáře znám, tak často jste dost zajímavý!)

Tak doufám, že se vám můj hovor líbil,
Pokud ano, dejte hvězdičky a ještě lépe, zanechejte komentář!

Vaše Calime, navždy!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 1. května 2017 v 19:21 | Reagovat

Pri tomto rozhovoru som sa cítila tak neskutočne nostalgicky (a aj cítim). Síce u mňa to bolo malinko iné v niektorých veciach, v používaní korejských či japonských slov, či dokonca som podvedome prebrala miesto pozdravu ten identický mierny úklon... Tie časy mi trochu fakt chýbajú, hlavne keďže teraz menej pozerám a snažím sa každú sekundičku hlavne prekladať (to poďakovanie za preklad si ja nezaslúžim podľa mňa, lebo som prekladateľský zelenáč, xD myslím si však, že sa pomaličky zlepšujem a naozaj dúfam, že sa moje preklady ľuďom páčia). Ďalej, tiež som sa predtým nikdy nevyjadrovala o mužoch, že sú kawaii či cute, o pre pána, keby mi niekto povie vtedy, že poviem o mužovi, že je roztomilý, tak sa naňho pozriem, či je normálny xD . Ešte aj môj expriateľ sa na mňa díval divne, keď som mu raz úplne prirodzene povedala, že je roztomilý (už nikdy viac... v realite to nejde, alebo jednoducho to treba povedať správnej osobe, nie takej čo vám v podstate priloží ruku na čelo xD). S kórejčinou som tuším prekvapivo ja žiadny problém nemala. Ja som mala taký problém neskôr s thajčinou a čínštinou - s thajwančinou mám stále občas problém (a preto teraz ironicky prekladám také seriály, áno). Začiatky na temnej strane, to je čisto jedna dlhá báseň xD bez debaty. Ďakujem veľmi pekne za rozhovor a teším sa prípadne na ďalší :) (hocijaký, len so mnou nie xD).

2 Calime Calime | E-mail | Web | 1. května 2017 v 22:31 | Reagovat

[1]: Děkuji za krásný komentář :-) Jsem ráda, že to v tobě vyvolalo nostalgii (nebudu se tím tajit, ale byl to účel :-D  ) A poděkování za překlad patří i tobě. Každý by měl být oceněn, byť jen za snahu a věnovaný čas. Většinu lidí ani nenapadne, že by mohli překládat. Takže i tobě patří dík ;-)
Pfff, jsem zklamána, že se mnou nechceš dělat rozhovor. Jdu se vyplakat do polštáře :D

3 Somni Somni | Web | 6. května 2017 v 7:39 | Reagovat

Povedený hovor, pří zmíňce korejských slov v češtině jsem si vzpomněla i na sebe. Dosti mě v tomhle ovlivnily. Taky říkám Aish nebo když se leknu, tak první moje slovo je omo. Vůbec si to ani neuvděomuju a vypadne to ze mě.
No vidíš, teď si budu vzpomínat na moje začátky s doramami, k-popem, překlady. :D
Děkuju, ale stále mám v překládání co zlepšovat. :)
Kdybys chtěla, ráda bych s tebou udělala rozhovor :D

4 Calime Calime | E-mail | Web | 6. května 2017 v 12:19 | Reagovat

[3]: Já taky říkám omo :D  :D
A s rozhovorem tě beru za slovo! Píšu ti e-mail! :-D

5 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 6. května 2017 v 13:04 | Reagovat

[2]: U mňa by si fakt nič zaujímavé nenašla, xD ver mi...
... a ďakujem, budem sa snažiť v tých prekladoch zlepšovať.

6 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 14:48 | Reagovat

Jéj robíš rozhovory! To je úžasné, vždy ma to baví čítať :)
Tento rozhovor bol parádny, v mnohom som videla seba :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama