Červen 2017

5x info, co teď

29. června 2017 v 16:04 | ~Calime~
Mé drahé čtenářky,

(vzhledem k tomu, že jsem tu čtenáře jaktěživ neviděla, tak si dovolím konkretizovat). Mám pro vás několik zpráv. Juhů!
První zprávou je, že chystám novou na FF, které je dárek k narozeninám. Takže má takovou menší přednost před ostatním.
Druhá zpráva je ta, že chystám článek… Ehm, teda dvoudílný článek!
Třetí, pro mě důležitá, pro vás tolik ne… Zvládla jsem zkouškové! Vysoká se na mě může těšit i příští rok!
Za čtvrté, Black and White se stále píše, ale zpráva číslo jedna je přednější. No budu se to snažit nějak koordinovat, abych pracovala na obou dvou (sakra, neumím skloňovat!).
A za páté, jedna strašně krásná zpráva pro mě. Má drahá Scmon si založila blog! Ale ne tak obyčejný! Chce ho zaměřit na historii Koreje. Už zveřejnila svůj první článek. Byla bych ráda, kdybyste jí také podpořili, ať se tak moc nebojí a neuteče od toho! Samozřejmě vás do toho nenutím. Jen ty, které to bude zajímat. První článek se věnuje elitní skupině bojovníků Hwarang! Odkaz zde: Scmon blog! Doufám, že se vám bude líbit a že jí tam ten komentář a malou podporu zanecháte.

Tímto se pro dnešek loučím (pokud se mi nepovede dodělat první díl FF pro DQ :D )
Navždy Vaše Calime

Já, když mi přišel email o tom, že jsem zvládla poslední zkoušku!

Když se ráno probudím brzo bez toho, anyž bych musela vstávat.

Když si vzpomenu, že už se nemusím celý den učit.

Písně a verše ze staré Číny

21. června 2017 v 15:17 | ~Calime~
(omlovám se za ten divný rozběr, blog.cz mi zase opět odmítá dovolit opravit rozěry obrázku v článku ručně -_-)

Levné knihy bývají rájem pro knihomoly… Dá se tam objevit kniha za 150, která ve skutečnosti stojí 700 (ach ty zrádné odbornosti). Prostě je to ráj! Při jedné z mnohých mých návštěv jsem uviděla Písně a verše ze staré Číny. Okamžitě jsem po ní skočila a začetla se. Nejsem nějaký obrovský zastánce básni (ano vážně beru jen to základní Kytice, Máj, Sonety od Shakespeara nebo Havrana a jiné básně od Poeho). Ale už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude něco jiného, než na co jsem zvyklá. A jak to dopadlo? Více v celém článku!

Zpráva z mého soukromí

10. června 2017 v 20:17 | ~Calime~
Tak jako obvykle vám přináším výkec ze svého soukromí… To jen abyste věděli, že stále žiju (i když je to na pováženou). Před pár týdny mi začalo zkouškové. Takže se teď prokousávám tunou materiálů a proklínám se, že jsem si ty věci neudělala dříve, že jsem se dříve neučila a že příští zkouškové už nebudu tak hloupá (haha, vím, že opět udělám to samé - klasika). Aby toho nebylo málo, tak prokrastinace číhá na každém rohu (zlý Hellboyi, který jsi mě zlákal ke zkouknutí obou dílů, zrádný Park Hae Jine, který jsi tak skvělý psycho, že jsi mě donutil koukat se na tvůj nový seriál a zabít tak dva dny aj i vy další tak zatraceně sexy Asiati, kteří mě přivádíte do pokušení únosu a omezení osobní svobody, ošklivé bolesti zad a hlavy, které mi znepříjemňujete život, krutí autoři, že píšete tak čtivé knihy a v neposlední řadě, ach vy svůdní, co mi píšete a chcete si povídat!). Takže takhle vypadá mé zkouškové. A když se zrovna neučím nebo neprokrastinuji, tak šílím a panikařím, že nic nestíhám.
Ale nakonec to nevadí, že? Je to vysoká, a když vyletím, tak to takové drama nebude (pro ostatní, já vnitřně kvílím strachem). Ale k čemu se chci dostat - určitě vás zajímá pokrok s Black and White. Je! Sice píšu jen po kratičkých úsecích, ale píšu. Už docházím ke konci kapitoly, takže se prostě dostáváme do tuhého! Ale to bude překvapení.
Jinak nevím, jestli jste si všimli, ale na blogu se objevil nový rozhovor, tak se na něj určitě mrkněte J


Navždy vaše Calime

Můj ideální chlap:

A nejlepší bormance!!! :D

A tohle už tu určitě bylo... a jestlii ne, tak teď už jo!
Důvod, proč se nesoustředí na studium!Hovory s Somni

4. června 2017 v 23:04 | ~Calime~ |  Hovory
Mrcus Aurelius vedl Hovory k sobě - Já ovšem nejsem tak sebestředná a ráda si popovídám i s někým jiný a zajímavější, než jsem já nebo řezník (jo lidi, vážně existuje kniha s názvem Hovory s řezníkem - prý je to kuchařka! Takže s kým jsem vedla hovor tentokrát? No, každý kdo čte názvy článků, tak už to ví. Ano je to mladá překladatelka Somni.

Ani byste mi nevěřili, jak jsem byla překvapená, že chodí na můj blog. Jednoho krásného dne mi přišel e-mail o komentáři na blogu. Tak jsem si ho hned běžela přečíst. Koukala jsem podezřívavě na jméno komentátorky a říkala si: "Co mi tenhle nick říká?" Tak jsem se proklikla na blog a nastal efekt AHA! Viděla jsem seriál s jejím překladem. A od té doby vím, kdo mi to sem chodí, a jsem šťastná, že i já sem tam můžu nějakým tím článkem potěšit překladatelky (já o Vás vím, holky!)