Mé k-pop nostalgické písně - Part I.

29. července 2017 v 16:59 | ~Calime~ |  Deník praštěné K-Popistky
Takže… sice jsem slibovala, že přijdu se svými oblíbenými OST písněmi, ale místo toho dnes přináším své nostalgické k-pop písně.

Tenhle nápad mě napadl zrovna dneska a zcela mě pohltil. Při psaní článku jsem zjistila, že mi nestačí jen nostalgie, ale že vlastně chci i vědět, jako to s mými miláčky dopadlo. Takže jsem vypátrávala i nějaké informace (a pokud jsou nějaké špatné, tak se nezlobte, ne
šťourala jsem se v tom úplně dopodrobna, to by totiž musel být článek 10x delší, než je teď). Písně se pohybují většinou mezi roky 2010-2012. Pokud se nemýlím, tak jsem k-pop začala poslouchat někdy ke konci roku 2011. Takž prostě nostalgie! A o kousek svých nostalgických chvil se s vámi rozdělím… Dnes přináším první polovinu (10. písní) a další zase někdy příště.

PS. Klidně mi do komentářů dejte nějaké své nostalgické písně!


B1A4 - Baby I'm Sorry - Ze začátku začneme jednou z těch novějších. Tahle píseň je ze začátku roku 2012. Sice ve mně nevzbouzí tak silnou nostalgii, ale stačí to na to, abych si zavzpomínala na to, jakou jsem mívala z kpopu čistou radost (tu mám i teď, ale jsem vybíravější). Skupina je stále aktivní!

Teen Top - Clap - A teď šup k té starší skupině. Psal se rok 2010 (kpop jsem ještě neznala) a Teen Top se vytasili s písní Clap, která je naprosto boží i teď. Ach ti blázniví kloučci, jak se mi po nich stýská (mimochodem jejich poslední MV je z tohoto roku - Love is - a ta píseň je skvělá. Kluci pořád mají šmrnc).

Teen Top - Crazy - Ještě jednou se vrátíme k této skupině, která v roce 2010 v Clap vyhrožovala, že se zblázní a v roce 2012 to dodrželi s písní Crazy. Velice energickou písní.

U-Kiss - DoraDora - V roce 2012 přispěli do mlýnku u U-Kiss s jejich chytlavou písní DoraDora, kterou jsem v té doopravdy hodně milovala a jeden čas mi jela v uších pořád. Celkově jsem se o U-Kiss nikdy moc nezajímala, ale vím, že tam byli různé "škatulata hýbejte se" s členy. Momentálně jsou prý stále aktivní, ale svou tvorbu zaměřují na Japonsko.

Dalmatian - E.R - Nebo také známí pod DMTN. Tato píseň pochází z roku 2012. Velice dojemná a hezká. Bohužel skupina moc dlouho nevydržela a již v roce 2013 se rozpadla (nebo co se s ní stalo? - údajně mají být členové stále ve skupině -jméno nezjištěno- ale vystupují sólo - tak daleko jsem nezjišťovala.)

Nu'est - Face - Psal se rok 2012 a Nu'est učinili svůj debut s písní Face. Tu dobu si velice dobře pamatuji, protože už jsem kpop poslouchala. Rozhodně touto písní zaujali hodně lidí, kteří jim fandili. No dobře, přiznávám, že mnoho lidí zaujal Ren svým panenkovským zjevem (ano, patřím na stranu těch, kteří ho žrali). Pro fanoušky Nu'est se tenhle měsíc zjevila skvělá věc! Nu'est po dlouhé době vydali píseň If You. Název skupiny se ale změnil na název Nu'est W, protože skupinu opustil Minhyun, které debutuje se skupinou Wanna One.

BEAST - Fiction - A teď přicházíme k jedné z nejvíce nostalgických písní pro mě. Rok 2011 byl pro mě zlomový a jeden ze zlomů bylo i poslouchání k-popu. V té době byla tato píseň velice populární. Rozhodně se nedivím, protože je skvělá i teď. Pro mě asi zůstane jednou ze srdcovek navždy.
Skupina je známá pod názvem BEAST nebo B2ST. Momentálně stále vystupují, ale již už pod názvem Highlight. Letos vydali MV s názvem PLz Don't Be Sad.

BTOB - Insane - Tahle píseň je pro mě už také silně nostalgická, ač je z roku 2012. I tak se mi zaryla do srdce.
Skupina je stále aktivní. Posední jejich píseň je z roku 2017 pod názvem Movie. Kluci si stále zachovávají energii!

SS501 - Love Ya - Píseň, díky níž tento článek vlastně vznikl a pro mě se tím stává tou nejvíce nostalgickou písní. Byla vydána v roce 2010. Vážně k ní nemám slov, protože pro mě bude navždy dokonalá.
SS501 myslím, že nikdy rozpad neohlásili (? - vážně nevím). Jako skupina ale už nevydávají. Věnují se sólo kariérám nebo podskupinám (Double S 301).

MyName - Message - Tahle energická a pozitivní písnička o zanechání zprávy pochází z roku 2011. Vážně v té době byly tyhle koncepty in!
Ale skupina stále vystupuje, což ukazuje, že ani s okázalými koncepty nemusí zapadnout. MyName v roce 2017 vydalo MV v Japonsku pod názvem Deai Aishite.


Tak doufám, že jste si někteří zavzpomínali a jiné se poučili, že i tenkrát byl k-pop naprosto boží!
Navždy vaše Calime
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 17:01 | Reagovat

Z týchto piesní je ako nostalgická pre mňa len Face, avšak všetky piesne dobre poznám, čiže to je už samo o sebe dosť nostalgia. Krásny zoznam.

2 Bora Bora | 6. srpna 2017 v 20:09 | Reagovat

Clap jsem neviděla tak dlouho, že jsem úplně zapomněla, že tam hraje můj dívčí crush Lizzy :D

S U-Kiss to bylo vždycky složité no... Kevin nedávno odešel, Eli je taťkou... Doradora ale byla skvělá éra.

Jsem moc ráda, že jsi přidala i NU'EST :) Oni měli i skvělé písničky potom, ale Pledis to trochu zabila propagací (respektive neexistencí propagace). NU'EST W je jen podskupina, "Without Minhyun", Minhyun neodešel ze skupiny, jen má hiatus :) Doporučuji album Canvas.

Nejvíce nostalgická je pro mě prakticky jakákoliv písnička od B2ST, protože to byla oblíbená skupina nejlepší kamarádky :)

Děkuji, zavzpomínala jsem si :D

3 Calime Calime | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 20:22 | Reagovat

[2]: Jak jsem psala na začátku, nejsem si svými informacemi jistá :-D  Snažila jsem se co nejvíce, i tak pro mě bylo složité dostat se ke všem informacím. Takže děkuji za info! Určitě si Canavas poslechnu. :-)

B2ST jsou jedna velká nostalgie... Tolik skvělých písní, které mě dostávaly do kolen. Rozhodně bych sem dala víc písní od nich, ale nakonec tu není tolik prostoru. Musím ukázat i jiné :-D

4 Yui ღ Yui ღ | Web | 13. srpna 2017 v 18:22 | Reagovat

Pro mě tyhle písničky nejsou nostalgické, jsou pořád dokonalé. To, že přichází stále něco nového je normální, ale já mám ten starší k-pop o něco radši. :D A hlavně, já ty starší (i novější) jedu stále dokola! :D Nepřijde mi to ani staré. (jen je samozřejmě podivné, že umím tak dobře text. XD)

Ohledně skupin. U-Kiss je mi líto, nejsou takoví jaký bývali. A Teen Top taky ne, je mi líto, že L.Joe odešel. Chápu jeho rozhodnutí, ale prý to klukům neřekl. Po takové společné době mi to nepřijde hezké. Je normální, že ze starších skupin členové odejdou, ale stejně. :/ Nu'est mají smůlu na společnost a jak podotkla Bora, Minhyuk ze skupiny neodešel. On, Ren, Baekho a JR se účastnili Produce 101 season 2 a jen Minhyuk se dostal až do konce, tedy do skupiny Wanna One, která bude rok a půl vystupovat, pak se "rozpadne". (Musím říct, že mini album Wanna One je skvělé!) Ohledně Highlight ani nebudu začínat, protože jsem fanoušek, pro mě, ať už jako BEAST nebo teď jako Highlight, budou No.1! XD

Ale jinak je to dobrý článek! :D Trochu jsem se rozesmutnila nad U-Kiss a Teen Top. :D Je škoda, že je tolik skvělých starších skupin neoceněných. T_T

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama