Kdo je ve tvých snech? - Part 3.

15. září 2017 v 14:50 | ~Calime~

*Tak po dlouhé době povídka (DQ omlouvám se!). Abych k ní něco řekla - v srpnu jsem vážně neměla moc času a navíc, věřte nevěřte, psala jsem tuhle kapitolu na čtyřikrát. Poprvé sem napsala začátek, pak jsem ho přepsala do PC, později jsem napsala ručně nějakou část a zjistila, že mi tam naprosto nesedí. Takže přišel zoufalý pokus dát to dohromady, což nezabralo (a to jsem nad tím seděla tak dlouho!). Nakonec jsem učinila zoufalý pokus (který vyšel) - nezapnula jsem hlavní soubor, ale otevřela nový word soubor a začala psát s čistým štítem. A tak je tu dnes nová kapitola. Sice je mi líto, že se nedočkáte žádné akce, ale pouhé okecávky. Ale zase vám mohu slíbit, že se konečně dočkáte toho, proč Lexi přijela do Koreje!

Takže přeji příjemnou zábavu a snad se vám to bude líbit natolik, že mi tou necháte komentář :)
Navždy vaše Calime*


Part 3

Lexi probudilo bušení na dveře. Teda nebylo to vyloženě bušení na dveře, spíš seskupení nepříjemných zvuků. Zvuků jako zvonek, hlasy, bušení, prostě všechno, co po ránu člověk slyšet nechce. Hlavně, když jí bolela neskutečně hlava. Chvíli uvažovala, jestli náhodou den předtím nepila nějaký alkohol. Podle toho, jaký jí bolelo tělo, tak by musela vypít nejmíň flašku tvrdého alkoholu.
Bušení přidalo na síle. Lexi se neochotně zvedla z postele a přešla ke dveřím. Hlavou se o ně opřela: "Kdo je tam?" Automaticky spustila angličtinou.
"Tady BTS a máme velký silný kafe," ozvala se korejština. Lexi chvíli uvažovala, jestli ještě nespí. BTS, korejština, silný kafe… jevilo se to jako sen.
"Otevřeš nám?" snažil se znovu upoutat její pozornost Suga, který stál za dveřmi. Všichni už nervózně pošlapovali. Přeci jenom už to byla nějaká doba, co se na ní pokoušeli dozvonit.
"Měli jsme přijít později," konstatoval Rap Monster. Jungkook se na něj obrátil: "Včera vypadala naprosto mimo. Je lepší, když jí zkontrolujeme." J-Hope se zamračil.
"Lexi, otevři nám," zahučel Suga ještě jednou do dveří. Ty se malinko pootevřely: "Kafe." Z mezery vykoukla ruka.
"Hele, žije. Teda aspoň její ruka," kývl Taehyun pobaveně na dveře. Suga Lexi podal kávu. Ruka zmizela a dveře se zabouchly. Ozval se zvuk sundávání řetízku ze dveří."
"Kdy se stihla zamknout?" podivil se Jin. Taehyun se uchechtl: "Asi je pud sebezáchovy silnější, než pásmová nemoc." Dveře se malinko pootevřely: "Pojďte dál a někam si sedněte. Jdu do koupelny."

Lexi se v koupelně dala dohromady. Pomalu jí začalo docházet, jaká je situace a co dělá v tom cizím bytě. Káva jí trochu rozjasnila mysl. I tak se cítila mimo. Nebyla ve své kůži. Přeci jenom cesta do Koreje byla doopravdy dlouhá a vysilující. Ale myšlenka na to, že zase uvidí BTS jí zvedla náladu. S úsměvem se vydala z koupelny ven. Když ale vešla do svého obývacího pokoje, tak jí úsměv z tváře zmizel. Její obývák byl plný cizích lidí! BTS stáli rozestavění podél zdi. Popadla nejbližší osobu a potichu na něj zasyčela: "Kdo jsou ti lidé?!"
"Já myslel, že ti to včera kluci říkali, když byli u tebe v ložnici," zahuhlal Taehyun, který byl zrovna nejblíže.
"Nevím, že by mi říkali, že s sebou přivedou tlupu cizích lidí," šeptala. Suga se k nim naklonil: "Promiň, chtěli jsme ti to říct, ale stejně jsi nás neposlouchala." Zamyslela se. V tomhle měl pravdu, vždyť ani netuší, jak se do bytu dostala. Otočila se na lidi v pokoji: "Dobrý den, jsem ráda, že se vás tu tolik sešlo." Všichni zdvořile přikývli.
"Můžu vám něco nabídnout? Nebo spíš objednat, nevím jak moc je to tady zařízený," usmála se omluvně. Přitom jí padl zrak na Jina, který nenápadně přešlapoval.
"Jine, nechtěl by sis přinést nějakou židli? I vy ostatní? Určitě víte, kde jsou," kývla směrem do bytu. BTS se rozprchli.
"Ty vypadá, jako by tu byli často," prohodil jeden z mladíků. Teprve teď si získali pozornost Lexi. Řádně si je prohlédla. Většina z nich byli kluci ze SHINee a ty zbylí dva neznala.
"Teprve včera jsem sem přiletěla. Kluci byli tak milí, že mě sem odvedli a nenechali mě bloudit po Soule. Nikdy jsem nepotkala tak skvělé osobnosti, jako jsou oni," mírně se na mluvku zamračila. Nelíbilo se jí, jak nepříjemně ta věta od něj vyzněla. Nastalo trapné ticho. Jedna nula pro Lexi. S vítězným úsměvem se posadila do volného křesla.
"Ehm, já jsem Park Geum He a budu režírovat show," prolomil ledy jeden z neznámých mužů. Muž vedle něj se ihned také představil, tentokrát jako scénárista: "Jmenuji se Kim So Won a jsem scénárista. Přišel jsem vám vysvětlit, o čem ta show bude. Jsme vám doopravdy vděční, že jste kvůli nám přerušila svůj program a přijela sem. Věřím, že to pro vás musí být náročné."
"To je v pořádku. Dělám to, protože mě o to BTS požádali. Jim bych to odmítnout nemohla," přikývla. Key naproti ní se ušklíbl. Věnovala mu úšklebek zpět. Režisér si téhle nenápadné výměny všiml. Ihned se toho chytil: "A tohle jsou SHINee. Je to druhá spolupracující skupina. Společně s nimi budete také vystupovat. A jak už jsem pochopil, tak se znáte."
"Jen zběžně," odpověděl Key úsečně. Kluci s BTS se už všichni vrátili a posedali si, co nejblíže ke stolu.
"Já jsem leader skupiny, Lee Jin Ki, ale používám jméno Onew," vrátil téma zpět na představování. Mile se na Lexi usmál: "Překvapuje mě, jak umíte dokonale korejsky."
"Léta praxe a hodně píle," odvětila: "Jinak mé jméno je Alexis Hamilton, ale preferuji oslovování pouze jako Lexi.
"Já se jmenuji Choi Min Ho a stačí jen Minho, těší mě," natáhl k ní ruku. Lexi jí překvapeně stiskla: "Mě také." Představili se jí i zbylý členové SHINee, Taemin a Jonghyun. Jediný nepředstavený zůstával Key.
"My už se známe, takže se představovat nemusíme," prohodil nevrle Key. Lexi se ušklíbla: "Jistě, že se představovat nemusíme. Myslím, že už jsme se seznámili dostatečně. Vsadím se, že jsi mě včera chtěl nechat vyvést z koncertu. A to jen kvůli tomu, že jsem fanynkou BTS. Nebo se snad mýlím?" Všichni se na něj podívali. Nervózně si poposedl: "Takhle to rozhodně nebylo. Chtěl jsem tě nechat vyvést, protože jsem si o tobě myslel, že jsi šílená."
"To není tak daleko od pravdy," pokrčila rameny.
"Tak o tom jste se včera bavili!" vyhrkl Suga: "Já si myslel, že jste probírali show." Když od obou schytal pohled typu "to myslíš vážně", tak se zazubil: "Chápu, že o tomhle jste se nebavili."
"Ne, nebavili. Ale když už je o tom řeč," pohodila hlavou: "Tak o co tam vlastně jde? A proč jsou k tomu potřební oni?"
"SHINee," zdůraznil scénárista: "Jsou tu jako spolupracující skupina. Vy jako atletka a tanečnice jste schopná s nimi udržet krok. Proto jsme vás vybrali."
"A o co tedy přesně jde? Vím jen, že mám tančit," opřela se lokty o kolena a propálila scénáristu pohledem.
"Ehm, no," znejistěl. Rap Monster si všiml jeho nejistoty, tak se dal do vysvětlování: "Každý týden dostaneme určité koncepty, které musíme zvládnout do úplného detailu - takže texty, hudbu, choreografii. A ty nám budeš pomáhat s choreografií. Odtančíš tance s námi i se SHINee a nakonec zhodnotíš, jaké to celé bylo."
"A nebude to vůči nám nevýhoda?" přerušil ho Onew. Taemin přikývl: "Je to vaše fanynka. A co jsem podle Keyova výrazu vyčetl, tak dost oddaná."
"Lexi je sportovkyně. Rozumí tomu, co je spravedlivé," zastal se jí J-Hope. Lexi mu věnovala úsměv.
"Sportovkyně?" nadzvedl obočí Minho. Lexi přikývla: "Přesněji dělám vrcholovou gymnastiku a ve volném čase ráda tančím."
"I tak nám to nezaručí spravedlivé rozhodnutí," přerušil je Key. Režisér vycítil, že se schyluje ke střetu, tak vstoupil do hovoru: "V podstatě hlas slečny Alexis je zanedbatelný. Teprve nedávno jsme se domluvili, že nakonec necháme prostor lidem, kteří budou hlasovat. Bude to spravedlivý… Teda aspoň trochu." Dodal, když viděl jejich výrazy.
"Ale víte, že jsem souhlasila pod jednou podmínkou?" zamračila se Lexi. Moc se jí nelíbilo, jak celý program vyzněl.
"Nechali jsme vám uvolněné všechny dopoledne. To budou skupiny skládat písně a odpoledne se budou věnovat choreografii," ujistil jí scénárista. Pak už jen pokračovali v plánování detailů a začátku natáčení. Lexi je jen tiše sledovala. Začínala cítit nepříjemné napětí, jak o show mluvili. Rostla mezi nimi rivalita. A to nevěštilo nic dobrého. Ale aspoň může být s BTS. A Key? Ten jí neohrozí, i když na ní vrhá blesky. Rozhodně tahle show bude stát za to všechno…snad….


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 15. září 2017 v 18:57 | Reagovat

Ja som od Kórei nevydržala ani tri hodiny. :D :D :D Takže ma tu máš, celú nadšenú. Ďakujem ti veľmi pekne za novú kapitolu, nechcela som ti vypisovať, kedy bude ďalšia časť, lebo si v článkoch písala, že máš toho veľa. Ja som si tento diel užila, ďakujem. :) Som naozaj zvedavá, ako budeš pokračovať (a asi aj ty sama si zvedavá) :D :D Píšeš dobre. Alebo sa to teda dobre číta. Rada čítam v češtine veci. Mám pocit, že niektoré veci viete vyjadriť lepšie, že na to máte výstižnejšie pojmy. Som veľmi rada, že si s touto poviedkou začala. Baví ma to. :D Ďakujem.

2 Calime Calime | E-mail | Web | 15. září 2017 v 19:11 | Reagovat

[1]: Jsi hodná, že mě neuháníš :-D  Doopravdy toho teď bylo hodně. A za chvíli to zase začne. Ale snad už to půjde lépe :-) Přesně i já jsem zvědavá (ono si to občas žije vlastním životem :D ) Jsem ráda, že se ti to líbí. Přeci jen je to psané pro tebe :D A není zač :-)

3 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 15. září 2017 v 23:20 | Reagovat

Hmm... čtu takovej typ povídky poprvé, ale přečetla jsem všechny tři za pár minut. :D Člověk to čte s takovým pobaveným úsměvem na tváři, protože zná obličeje a výrazy kluků, takže si je dokáže i představit. :D
Mám jen dvě výtky... Kde je Jimin a Sušenka??? :-D  :D
DQ ti to klidně vysvětlí taky. :D Ale Jimin, Sušenka a Hopi jsou moje svatá trojice! :D :-D Proto teda nechápu, že když mluvíš o celé skupině, proč tyhle dva ťutiny vůbec nezmiňuješ. :D :-D
A mimochodem, já bych se jako hlavní hrdinka chovala asi dost jako schizofrenik... jasně po hudební stránce jsem jednoznačně fanoušek BTS! Ale potkat naživo i takového Keye, Minho, Onewa!!!! :-D :D Asi bych nevěděla po kom dřív skočit. :D :-D
Ber můj koment s rezervou, jasný? :-D :-D

4 Somni Somni | E-mail | Web | 22. září 2017 v 20:18 | Reagovat

Ta si to musí pořádně užívat, být takto s BTS a pak ještě dělat choreografii. :D
Ale zajímavější bude, jak proběhne ta rivalita, co všechno se bude dít :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama